Stadion czeka lifting

W najbliższym czasie stadion miejski w Chełmie zmieni się nie do poznania. Miasto ogłosiło przetarg na wyłonienie firmy, która przygotuje projekt modernizacji całego obiektu. Oprócz zadaszenia obu trybun, ma powstać m.in. czterotorowa bieżnia.

Od kilku lat miasto sukcesywnie modernizuje miejski stadion. Po przebudowie wschodniej trybuny, nowym ogrodzeniu, budowie pawilonu sportowego przyszedł czas na kolejne prace. Urzędnicy ogłosili przetarg na wyłonienie firmy, która wykona dokumentację projektową dalszej modernizacji stadionu. Ta ma objąć budowę zadaszenia obydwu trybun, nowego sektora dla kibiców drużyny przyjezdnej na północnej stronie obiektu, mieszczącego 400 osób i drogi dojazdowej do niego od ul. Starościńskiej. Będzie też nowa instalacja nagłośnienia i monitoring. Ponadto mają jeszcze powstać czterotorowa bieżnia, skocznie do skoku w dal, wzwyż i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą i rozbieg do rzutu oszczepem. Projektant na wykonanie całej dokumentacji będzie miał czas do połowy czerwca br. Całość będzie musiał skonsultować nie tylko z miejskimi urzędnikami, ale również z odpowiednimi związkami sportowymi.
Pierwsze prace budowlane na stadionie mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Zarządzający obiektem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie zajmie się dodatkowo kapitalnym remontem trybuny zachodniej, wybudowanej w 2002 roku. (s)