Stadion gotowy dla Szwedów

Avia Świdnik gościła u siebie przedstawicieli UEFA oraz organizatora piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21, które już za kilka tygodni odbędą się w Lublinie. Na stadionie w naszym mieście swoją bazę treningową będzie mieć reprezentacja Szwecji.


Jak mówi Łukasz Reszka, prezes Avii Świdnik wizyta delegacji UEFA i PZPN wypadła bardzo dobrze. Goście skupili się na weryfikacji stanu płyty głównej oraz harmonogramu prac i zabiegów, jakim zostanie poddana.
– Może to nieskromne, co powiem, ale te wizyty zawsze wypadają tak samo dobrze – mówi Ł. Reszka. – Przedstawiciele organizatora mistrzostw i UEFA stwierdzili, że od ostatniej wizyty zdecydowanie poprawiła się jakość murawy. Jedyne zastrzeżenia dotyczyły długości trawy, którą skróciliśmy o 0,5 cm do wymaganych 2,5-3 cm. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy też „wycinanie” i „przeszczepianie” pól bramkowych. To przedsięwzięcie nieco eksperymentalne i jeżeli wszystko się uda, zamierzamy w ten sposób działać również w przyszłości.
Władze Avii chciałyby, aby świdniczanie mogli przypatrywać się treningom młodych Szwedów, dlatego rozmawiali też z gośćmi o możliwości organizacji treningów otwartych. Decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły, ale – jak zapewnia Reszka – obiekt jest w pełni do tego przygotowany
– Zgodnie z umową, od 13 do 27 czerwca nasz obiekt przekazujemy we władanie PZPN. Jako jedyni użyczamy go bezpłatnie. Zależało nam bowiem, by świdniczanie, szczególnie ci najmłodsi skorzystali przy okazji tego piłkarskiego święta i liczę, że uda nam się zorganizować wejście na treningi gości – mówi prezes Reszka. (w)