Stadion przy Sportowej już… komercyjny

Koniec z bezpłatnym wejściem na mecze trzecioligowej Avii, a także inne widowiska sportowe organizowane na stadionie przy ul. Sportowej w Świdniku.


Od nowego sezonu kibice, którzy będą chcieli zobaczyć zmagania piłkarzy, a także uczestniczyć w pozostałych wydarzeniach będą musieli zapłacić za bilety.

Przez ostatnie pięć lat za wstęp na nowy stadion, wybudowany za blisko 19 milionów złotych (w większości z unijnych środków) sympatycy nie płacili ani grosza, bo na komercyjne wykorzystanie obiektu nie pozwalały zapisy umowy. Teraz, z końcem czerwca tzw. trwałość projektu unijnego została zakończona i klub, który w imieniu miasta zarządza obiektem będzie pobierał pieniądze za wstęp na mecze, a także za wynajem boisk, głównej płyty, a także boiska ze sztuczną trawą.

O jakich pieniądzach mowa? – Tego jeszcze nie wiemy. Miasto już przygotowało cennik, który ma obowiązywać od 1 sierpnia, ale my jeszcze go nie otrzymaliśmy – powiedział w piątek tygodnikowi Radosław Szczerba, prezes Zarządu MKS Avia Świdnik.

Przypomnijmy! Budowa nowego stadionu rozpoczęła się w październiku 2012 roku i zakończyła się niespełna dwa lata później. W pierwszym meczu 26 lipca 2014 r. Avia przegrała z Widzewem Łódź 0:3, a spotkanie oglądało ponad 2500 widzów. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here