Stał pusty, wkrótce zniknie

PKP rozbierze budynek administracyjno-warsztatowy byłej wagonowni, który niszczeje od kilkunastu lat przy dworcu głównym w Chełmie. – Szkoda, bo to dobre miejsce chociażby na hotelik dla podróżnych – uważają niektórzy mieszkańcy. Ale kolej ma inny plany na to miejsce.

Obok wejścia na „kładkę” przy dworcu głównym PKP przy ul. Kolejowej 87a w Chełmie niszczeje stary biurowiec. Budynek stoi na uboczu, przez co daje schronienie imprezowiczom i wandalom. Obok walają się butelki po alkoholu, a kilka okien ma już wybite szyby. Mieszkańcy już kilkakrotnie pytali nas, co się dzieje z tym budynkiem i dlaczego kolej o niego nie zadba.

– To dobre miejsce przy głównym dworcu, w sam raz np. na mały hotelik dla podróżnych a nawet mieszkania. Niech PKP go wyremontuje, zanim całkiem zniszczeje, albo niech znajdzie inwestora, który sam się tym zajmie – mówili nam.

PKP ma inny plan na to miejsce. Przyznaje, że od dawna budynek jest pusty. – To nieczynny budynek administracyjno-warsztatowy byłej wagonowni. Jest nieużytkowany od ok. osiemnastu lat. Planowany jest do rozbiórki w związku z przebudową dworca Chełm Główny – mówi Agnieszka Jurewicz z Wydziału Współpracy z Mediami Biura Komercjalizacji, Komunikacji i Promocji PKP S.A.

W miejscu rozebranego budynku, w trakcie prac modernizacyjnych przy dworcu, zostanie ustawiony tymczasowy dworzec z kasą biletową. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here