Stalowa Iwona

– Nasza koleżanka z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie aspirant Iwona Panas podjęła kolejne wyzwanie. Wystartowała na rowerze w Ultramaratonie Piękny Wschód 500 km i uplasowała się na piątym miejscu w klasyfikacji kobiet – mówią z dumą chełmscy policjanci.

O asp. Iwonie Panas pisaliśmy niejednokrotnie. Funkcjonariuszka KMP w Chełmie w czasie wolnym od służby nie próżnuje – co rusz bierze udział w kolejnych zawodach sportowych, stawiając się poprzeczkę coraz wyżej i wyżej. Tym razem policjantka wystartowała w ultramaratonie kolarskim.

– Zaliczający się do cyklu Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich, będący również możliwością otrzymania kwalifikacji do innego Ultramaratonu Bałtyk Bieszczady Tour 1008 km non stop, liczył dokładnie 509 kilometrów asfaltowych tras Podlasia i Lubelszczyzny, a jego organizatorem była Parczewska Grupa Rowerowa – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

– Maraton swój start i metę miał w Parczewie, gdzie stawiło się ponad 200 zawodników w dwóch kategoriach: OPEN – możliwa jazda w grupach kilkuosobowych oraz SOLO – samotna jazda na całej trasie w odległości 150 metrów od innych zawodników, z wyłączeniem wyprzedzania. Na całej trasie znajdowały się punkty kontrolne, w tym w Międzyrzecu Podlaskim, Żelechowie, w miejscowości Gołąb, Józefowie nad Wisłą, Żółkiewce i Łęcznej, gdzie każdy z zawodników zobowiązany był uzyskać pieczątkę potwierdzającą jego stawiennictwo oraz mógł uzupełnić zapasy płynów oraz pożywić się.

Każdy z uczestników otrzymał od organizatora na starcie rejestrator śladu GPS, weryfikujący prawidłowość przejechania wskazanej trasy. Aspirant Iwona Panas, na co dzień trenująca razem z Chełmską Grupą Triathlonu, z uwagi na debiut w tego rodzaju zawodach, wystartowała w kategorii OPEN, uzyskując znakomity czas przejazdu: 17 godzin 10 minut i wysoką prędkość średnią 29 km/h, a cały ultramaraton ukończyła w czasie brutto 20 godzin 53 minuty, uwzględniającym czas pobytu w punktach kontrolnych.

Wynik ten dał funkcjonariuszce 85. miejsce w klasyfikacji OPEN na 178 zawodników, którzy ukończyli wyścig, natomiast wśród kobiet – 5. miejsce. Znakomity czas przejazdu naszej koleżanki umożliwi jej również start w BB Tour 1008 km.

Pomimo ograniczeń wynikających z sytuacji panującej na całym świecie i w Polsce, związanych z epidemią COVID-19, aspirant Panas nie zwalnia, cały czas dba o formę sportową z nadzieją na przyszłe starty. Gratulujemy odwagi, wytrwałości i determinacji w dążeniu do celu – podkreśla komisarz. (pc)