Stara hala do rozbiórki

Stara hala sportowa Avii zostanie rozebrana. W jej miejsce powstanie nowoczesny obiekt z pełnowymiarowymi boiskami i widownią na 1,2 tysiąca miejsc

To już pewne. Ostatnia hala sportowa w dawnym kompleksie Avii zostanie rozebrana. W jej miejscu ma stanąć nowy obiekt z widownią na 1,2 tys. osób.


Stara hala sportowa to jedyny budynek w dawnym kompleksie Avii, który nie został jeszcze rozebrany. Miasto liczyło, że być może uda się go wyremontować i przystosować do pierwszoligowych rozgrywek. W tym celu zleciło opracowanie ekspertyzy stanu technicznego budynku, którą przeprowadziło przedsiębiorstwo „Vitaro” z Warszawy. Eksperci orzekli jednak, że halę należy rozebrać.
Umowa z przedsiębiorstwem, oprócz oceny stanu technicznego, zakładała także wykonanie projektu budowy nowej hali, który współgrałby z pozostałymi obiektami sportowymi planowanymi do realizacji w całym kompleksie sportowym. Dokumentacja ta oraz pozwolenia na wyburzenie starej i budowę nowej hali powinny być gotowe do końca lipca br. W budżecie miasta na rozbiórkę starej hali zarezerwowana 200 tys. zł.
– Nowy obiekt, zgodnie z wytycznymi do projektu, ma mieć 1,4 tys. mkw i będzie również przystosowany do organizacji dużych imprez miejskich – informuje burmistrz Świdnika Waldemar Jakson.
Na widowni nowej hali będzie mogło zasiąść 1,2 tys. osób. W budynku ma się znaleźć również siłownia, sala do ćwiczeń grupowych i sportów walki, magazyn, pomieszczenia sanitarne, szatnie i gabinet medyczny. Budowa miejskiej hali ma być kolejnym etapem przybliżającym powstanie w mieście nowoczesnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Pierwszy etap, budowa kortów tenisowych już się rozpoczął. Mają być gotowe jesienią tego roku. (w)