Starego kina czar…

Wystawę fotosów można oglądać w gablotach kina „Lot” już od tego poniedziałku

Miejski Ośrodek Kultury i Kino „Lot” zapraszają na kolejną część wystawy „W starym kinie”. Tym razem na miłośników filmów czekać będą stare fotosy kinowych przebojów z dawnych lat.


Do końca ubiegłego tygodnia w gablotach świdnickiego centrum kultury można było obejrzeć wyjątkową wystawę przygotowaną z myślą o miłośnikach kina. Złożyły się na nią unikatowe, ręcznie wykonane opisy filmowe wraz z ilustracjami. Na wystawie można było zobaczyć takie tytuły jak „Rejs”, „Sami-Swoi”, „Poszukiwany – Poszukiwana”, „Spartakus”, „Chinatown”, czy „Szczęki”.

Od poniedziałku, 18 stycznia, na świdniczan czekać będzie kolejna dawka nietuzinkowych i oryginalnych plakatów prezentujących filmowe hity.

– Tym razem miłośnikom dziesiątej muzy pokażemy stare papierowe fotosy, które odeszły do lamusa. Czarno-białe zdjęcia wykonane na planach zdjęciowych m.in. do filmów „Pożegnanie z Afryką”, „Popiół i diament”, „Kapelusz pana Anatola”, „Pociąg”, „Człowiek z marmuru” czy „Ghandi”. Produkcją i dystrybucją fotosów zajmowało się przedsiębiorstwo „PROFILM”, które rozpadło się w 1989 roku. Gorąco zapraszamy do oglądanie tej wyjątkowej wystawy – zachęcają pracownicy MOK-u. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here