Starosta docenił

Starostwo Powiatowe w Świdniku nagrodziło trzech nauczycieli Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej. Finansowe nagrody to podziękowanie za opiekę nad młodzieżą, która odbywała kwarantannę.


W październiku wojewódzki Sanepid podał informację o ognisku koronawirusa w internacie Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku. Potwierdzono wówczas kilka zakażeń, a kilkadziesiąt osób skierowano na kwarantannę. Odbywała się ona w internacie, a trzech nauczycieli dobrowolnie zgodziło się pełnić w tym czasie rolę opiekunów młodzieży.

Podczas ostatniej sesji rady powiatu radny Arkadiusz Pszeniczka (KWW PiS) podsunął pomysł, aby starosta docenił to zaangażowanie.

– Proponuję, aby starosta zasponsorował nagrodę nauczycielom, którzy na 10 dni zrezygnowali ze swojego życia prywatnego i dobrowolnie zgodzili się pełnić opiekę nad uczniami odbywającymi kwarantannę w internacie PCEZ – mówił radny.

Propozycja spotkała się z poparciem władz powiatu. Decyzją starostwa trzech nauczycieli otrzymało nagrody w postaci dodatkowych pensji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here