Starosta na Ukrainie

4 grudnia na Ukrainę wyruszyła delegacja powiatu krasnostawskiego. Celem wyjazdu było nawiązanie partnerstwa z instytucjami z kraju naszych wschodnich sąsiadów w zakresie działalności kulturalnej i przedsiębiorczości.

Członkami delegacji byli: starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, Piotr Dudek – naczelnik wydziału organizacyjnego i spraw obywatelskich oraz wiceprezes stowarzyszenia Gloria Vitae Wiesław Deptuś. Większość rozmów miała odbyć się w mieście Łuck, siedzibie administracji obwodu wołyńskiego i rejonu łuckiego. Podczas wyjazdu delegacja spotkała się z kilkoma wysokiej rangi oficjelami, podejmując rozmowy o współpracy.

Pierwszym z nich był dyrektor Wołyńskiej Filharmonii Regionalnej Sergey Yefimenko. Spotkano się także z dyrektorem Pałacu Kultury Miasta Łuck – Jurijem Voynarovskim, z którym omawiano koncepcję współpracy przy przyszłych projektach kulturalnych. Korzystając z nadarzającej się okazji delegacja odwiedziła także polski konsulat, gdzie spotkała się z konsulem generalnym RP w Łucku Wiesławem Mazurem. (k)