Starosta przyłapany na kopercie

Andrzej Leńczuk, starosta krasnostawski, został przyłapany na tym, że zaparkował auto w miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych. Przyznał się do błędu a na znak skruchy dobrowolnie przelał 200 zł na konto jednego ze stowarzyszeń.

W poniedziałek, 1 lipca, na naszego redakcyjnego maila dostaliśmy zdjęcie Citroena C3 Picasso, zaparkowanego na miejscu dla niepełnosprawnych, tuż przy wejściu do budynku Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie. Autor fotki napisał: „W załączeniu przysyłam do Państwa dyspozycji fotografię, która przedstawia bohaterski wyczyn jednej z najważniejszych osób w naszym powiecie.

To zrozumiałe, jest upał, w samochodzie klimatyzacja, w gabinecie klimatyzacja, więc drogę od do trzeba ograniczyć do minimum. Całe szczęście, że ktoś pomyślał o niepełnosprawnych i zadbał o to, żeby nie musieli walczyć o miejsce na parkingu pod urzędem Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie.

Ale czy aby pomalowane na niebiesko miejsca mają służyć wyłącznie osobom ich potrzebujących? No nic – oceńcie Państwo sami, proponuję quiz czyj to samochód, bo nie sądzę żeby nasz bohater chciał się publicznie pochwalić swoim wątpliwym wyczynem” – czytamy w mailu.

Uwiecznionym na fotografii samochodem jeździ starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk. Podesłaliśmy mu zdjęcie i poprosiliśmy o komentarz.

– W nawiązaniu do sytuacji, która miała miejsce 1 lipca, polegającej na zaparkowaniu przeze mnie samochodu na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych, uprzejmie informuję, iż było to zdarzenie o charakterze incydentalnym, wynikającym z pośpiechu w załatwianiu spraw służbowych – zapewnia Leńczuk. Starosta podkreśla, że często korzysta „z samochodu prywatnego w realizacji spraw służbowych”.

– Jednocześnie pragnę podziękować wszystkim osobom, które zwróciły uwagę na zaistniałą sytuację, świadczy to bowiem o dużej wrażliwości społecznej na sprawy dotyczące osób niepełnosprawnych.

Podjąłem również decyzję o wsparciu finansowym organizacji zajmującej się sprawami osób niepełnosprawnych – dodał starosta. W załączniku do maila do redakcji starosta przysłał potwierdzenie przelewu. Przekazał 200 zł dla Krasnostawskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych trzy godziny po tym, jak poprosiliśmy go o komentarz w sprawie. Warto zauważyć, że za parkowanie auta na kopercie dla niepełnosprawnych grozi mandat w wysokości 500 zł i punkty karne. (kg)