Starostowie objechali dziury

Starosta Łukasz Reszka i wicestarosta Bartłomiej Pejo podczas motocyklowej inspekcji drogi Krępiec-Minkowice

Starostwo Powiatowe w Świdniku stara się o pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę trzech dróg na terenie gmin Trawniki i Mełgiew. W ramach tego funduszu chciałoby również wyremontować ulicę Dworcową w Świdniku.


Przed złożeniem wniosków, starosta świdnicki Łukasz Reszka i wicestarosta Bartłomiej Pejo dokonali objazdu powiatu. Każdy na swoim motocyklu, bo obaj są zapalonymi motocyklistami, a Pejo od lat jest nawet prezesem świdnickiego klubu motorowego „Usarz”. Jak twierdzą jednak, nie tylko dlatego, że preferują dwa kółka, ale z motocykla lepiej widać.

Objazd rozpoczęli od wizyty na drodze Krępiec – Minkowice.

– Ta droga jest jedną z tych, które chcemy wyremontować w najbliższym czasie w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Złożyliśmy też wnioski na dofinansowanie dwóch innych odcinków: Mełgiew – Kajetanówka (gm. Mełgiew) i Ewopole – Wólka Kańska (gm. Trawniki) – informuje Bartłomiej Pejo.

W sumie inwestycje mogą pochłonąć ok. 7 mln zł, z czego dofinansowanie może wynieść nawet 60 proc. kosztów inwestycji, 20 proc. pochodzić będzie z budżetu powiatu i 20 proc. z budżetów gmin.

– Dzięki dobrej współpracy z gminami i przy ich zaangażowaniu finansowym jesteśmy w stanie co roku aplikować o środki z Funduszu Dróg Samorządowych. W tym naborze składamy maksymalną dopuszczalną ilość dróg, tj. trzy. Przygotowujemy także jeden wniosek na nabór uzupełniający, który został już ogłoszony, bowiem zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami chcemy aplikować o środki z FDS na ul. Dworcową – wyjaśnia Łukasz Reszka.

Opozycja na temat motocyklowej wyprawy członków zarządu po powiatowych drogach ma jednak swoje zdanie. – Panowie najpierw jeździli na hulajnogach sprawdzając jak została wyremontowana, al. Armii Krajowej i gen. Maczka, a teraz na motocyklach objeżdżają dziury w powiatowych drogach. To nic innego jak autopromocja i lans – słuchać po opozycyjnej stronie Rady Powiatu Świdnickiego. (opr. w)