Starostwo urządzi seniorów

Jest szansa na wyremontowanie pomieszczeń zajmowanych przez Klub Emerytów i Rencistów przy ulicy Niepodległości 13 w Świdniku. Władze powiatu świdnickiego złożyły do Urzędu Marszałkowskiego wniosek o dofinansowanie projektu „Klub Seniora w Świdniku”. Jego wartość to ok. 1,3 mln złotych.


Oprócz remontu pomieszczeń przy Niepodległości 13 w planach są też inne działania. W ramach projektu 60 osób mających co najmniej 60 lat uczestniczyłoby w zajęciach ruchowych, edukacyjnych czy z obsługi komputera. – Kilka miesięcy temu spotkaliśmy się ze świdnickimi seniorami i poznaliśmy ich oczekiwania.

Dzięki temu mogliśmy złożyć wniosek o wsparcie konkretnych zadań. Starsi mieszkańcy Świdnika chcą uczestniczyć w życiu tego miasta, a my zrobimy wszystko, by dać im do tego narzędzia – tłumaczy Łukasz Reszka, starosta świdnicki.

Wartość projektu to ok. 1,3 mln zł, z czego 230 tysięcy zł to wkład własny. Wniosek o dofinansowanie projektu „Klub Seniora w Świdniku” trafił już do Urzędu Marszałkowskiego. Partnerem projektu jest Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” WSK PZL-Świdnik. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here