Starosty spotkanie z gospodyniami

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 w Krasnymstawie przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie powiatu krasnostawskiego spotkały się ze starostą.

Organizatorami spotkania były: departament rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich urzędu marszałkowski ego województwa lubelskiego i starostwo w Krasnymstawie. Prócz przygotowania merytorycznego zapewnili oni również odpowiednie warunki sanitarne, co wymagało m.in. ograniczenia liczby uczestników spotkania. Zebrani zostali zaznajomieni z zagadnieniami dotyczącymi działalności Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich i Listy Produktów Tradycyjnych prowadzonych przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Przedstawiono m.in. projekty własne realizowane przez lubelski oddział KSOW, takie jak kiermasz wielkanocny, wojewódzki konkurs Kobieta Gospodarna Wyjątkowa, świąteczne spotkanie z tradycją, czy też akcja informacyjna Kupuj Lokalnie, dotycząca targowisk w naszym województwie. Członkowie KGW mieli również okazję uzyskać informacje na temat korzyści wynikających z rejestracji swoich Kół w bazie Partnerów KSOW.

Obecna na spotkaniu poseł Teresa Hałas stwierdziła, że koła gospodyń wiejskich stanowią fenomen polskiej wsi, stając się nieraz nierozerwalnym, fundamentalnym punktem w życiu społecznym poszczególnych miejscowości. Z kolei starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, nawiązując do tekstu znanej piosenki, użył porównania do motoru napędowego, który stoi nie tylko za inicjowaniem działań kulturalnych i edukacyjnych, ale i pielęgnowaniem pięknej polskiej tradycji. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here