Start daje szansę młodzieży

W ubiegłym tygodniu, 11 stycznia, treningi wznowili piłkarze Startu Krasnystaw, piątej drużyny czwartej ligi grupy drugiej. Podopieczni Marka Kwietnia jesienią zapewnili sobie grę w grupie mistrzowskiej, a to oznacza, że mają pewny ligowy byt i mogą na ładować akumulatory na drugą część sezonu.

 

W drużynie Marka Kwietnia nie zanosi się na większe zmiany kadrowe. – Z seniorów wszyscy zostają. Nawet Dominik Skiba, nasz najlepszy strzelec, który był na testach w drugoligowej Wiśle Puławy – mówi szkoleniowiec Startu. – Myślę, że dla niego samego lepszym rozwiązaniem będzie pozostanie w Krasnymstawie na przynajmniej jeszcze jedną rundę. Jeśli w grupie mistrzowskiej z silnymi przeciwnikami powtórzy to, co zrobił jesienią, łatwiej mu będzie znaleźć klub w wyższej lidze. Zainteresowaniem Skibą latem może być dużo większe, niż obecnie.

Trener Kwiecień, zgodnie z tym, co zapowiadał jesienią, wiosną chce włączyć do pierwszego zespołu najzdolniejszych zawodników z rocznika 2006. – Już to zrobiliśmy. Czterech obiecujących juniorów trenuje z nami. Na pewno dostaną swoją szansę wiosną. Nie oznacza to, że będziemy wychodzić na każdy połową młodych zawodników w składzie. Każdy z nich będzie umiejętnie wprowadzany do zespołu. Wynik na koniec sezonu też ma dla nas znaczenie. Chcemy wywalczyć jak najwyższe miejsce – podkreśla Marek Kwiecień.

Start bardzo dobrą grą w rundzie jesiennej wywalczył sobie grupę mistrzowską. Ma trzy punkty straty do prowadzącego Kryształu Werbkowice. W meczach kończących fazę zasadniczą zmierzy się jeszcze z Igrosem Krasnobród, Bratem Cukrownik Siennica Nadolna, Świdniczanką Świdnik Mały i Huczwą Tyszowce. Zespół trenera Kwietnia ma zatem szanse poprawić swój dorobek punktowy i miejsce w tabeli.

Zespół z Krasnegostawu do rundy rewanżowej będzie przygotowywał się na własnych obiektach. – Trenujemy cztery razy w tygodniu. W poniedziałki i wtorki ora w czwartki i piątki. Mamy dwa ostrzejsze treningi, gdzie intensywność jest duża i dwa lżejsze. W środy odpoczywamy, bo według mnie dobry wypoczynek jest równie ważny jak trening. W lutym dojdą nam sparingi. 12 lutego zagramy pierwszy mecz ze Spartą Rejowiec Fabryczny na sztucznym boisku w Lublinie – podkreśla M. Kwiecień.

Start oprócz Sparty w meczach kontrolnych zmierzy się z Gryfem Zamość w Lubartowie, Hetmanem w Zamościu, POM Iskra Piotrowice w Lublinie i na tydzień przed inauguracją rundy wiosennej z Kryształem Werbkowice ponownie w Lubartowie.(d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here