Start i Kłos walczą o utrzymanie

W najbliższy weekend odbędzie się ostatnia kolejka trzeciej i czwartej ligi piłkarskiej. Poznamy wszystkich spadkowiczów. W czwartej lidze z drużyn z naszego regionu już wcześniej została zdegradowana Unia Białopole. Niestety, dołączy do niej przynajmniej jeden zespół, albo Kłos Gmina Chełm, albo Start Krasnystaw. Jest też czarny scenariusz, który mówi o obu drużynach… Oby się nie sprawdził.


Zgodnie z regulaminem czwartej ligi, do niższej klasy po sezonie spadają trzy najsłabsze zespoły. Są to Unia Hrubieszów (spadek do klasy A ze względu na wycofanie się z rozgrywek), Unia Białopole i Łada Biłgoraj. Ponieważ z trzeciej ligi do czwartej już wcześniej został zdegradowany Hetman Zamość, do „okręgówki” spada także Bizon Jeleniec, dziewiąty zespół w grupie spadkowej na czwartym froncie. Po sobotniej kolejce wiadomo też, że trzecią ligę opuści Stal Kraśnik.

A to oznacza, że zespół, który zajmie ósme miejsce w grupie spadkowej, w przyszłym sezonie zagra w klasie okręgowej. Niestety, oprócz Stali z trzeciej ligi spadnie jeszcze co najmniej jedna drużyna z województwa lubelskiego. Będzie to ktoś z trójki: Orlęta Radzyń Podlaski, Podlasie Biała Podlaska i Lewart Lubartów. W takiej sytuacji szósty od końca zespół z grupy spadkowej czwartej ligi również zostanie zdegradowany do niższej klasy. Jest też czarny scenariusz, według którego z trzeciej ligi mogą spaść nie jedna, a dwie drużyny, czyli łącznie aż cztery. Co to oznaczałoby dla drużyn czwartej ligi? Tylko pięć najlepszych zapewniłoby sobie pozostanie w tej klasie rozgrywkowej na nowy sezon. Jeśli taki scenariusz by się sprawdził, nic nie będzie w stanie uratować już Kłosa Gmina Chełm. Start Krasnystaw natomiast musiałby wygrać ostatni mecz z Kłosem i liczyć, że Gryf Gmina Zamość co najwyżej zremisuje z Opolaninem Opole Lubelskie. Wtedy podopieczni Marka Kwietnia wskoczyliby na piąte miejsce, które daje pewne utrzymanie.

Przy spadku w sumie trzech lubelskich zespołów z trzeciej ligi, z czwartej zostanie zdegradowanych łącznie sześć drużyn. Oprócz Unii Białopole, która już spadła, w tym gronie znajdzie się na pewno jeszcze jedna drużyna z naszego regionu, a w najgorszym wypadku nawet dwie. Wystarczy, że Kłos zwycięży w Krasnymstawie, a Grom Różaniec pokona Spartę Rejowiec Fabryczny. Wówczas trzy zespoły: Grom, Start, Kłos będą miały po 43 pkt.

O kolejności zadecyduje mała tabelka z uwzględnieniem wyników meczów pomiędzy tymi drużynami. I tu najlepiej wychodzi Grom, który już ma 7 pkt. Start na razie zgromadził 5 oczek, a Kłos zaledwie 1 pkt. Wtedy Start i Kłos opuszczą czwartą ligę. W taki scenariusz nie wierzą jednak ani kibice Startu, ani Kłosa. Są przekonani, że Sparta tanio skóry w Różańcu nie sprzeda i pomoże jednemu z klubów z okręgu. Mecz Startu z Kłosem zapowiada się pasjonująco. Kto przegra, na sto procent spadnie z czwartej ligi. To starcie odbędzie się w sobotę 19 czerwca o 17.00. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here