Start obudził się po przerwie

START KRASNYSTAW – KRYSZTAŁ WERBKOWICE 2:1 (0:1)

0:1 – Welman (18), 1:1 – Strug (59), 2:1 – Więczkowski (65).

START: Janiak – Więczkowski, Leszczyński (46 Strug), Chariasz, Łopuszyński, Cygan (72 Nowak), Misztal (80 Lenard), Saj, Pęcak, D. Sołdecki, Skiba.

W niedzielę o 15.00 Start rozpoczął swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej IV ligi. Zespół z Krasnegostawu zdawał się być faworytem. Nie dość, że grał u siebie to z rywalem, który miał 13 punktów mniej niż podopieczni trenera Marka Kwietnia. Niestety w pierwszej połowie gra gospodarzy nie kleiła się. Mało tego, już w 18 minucie Krzysztofa Janiaka pokonał Maciej Welman. Bramka pozwoliła gościom na jeszcze większe cofnięcie się do obrony i czyhanie na kontrataki.

A Start bil głową w mur i do przerwy przegrywał. – Trochę przespaliśmy te pierwsze 45 minut – przyznał po ostatnim gwizdku Marek Kwiecień, trener Startu. W przewie trener Kwiecień zmobilizował swoich zawodników do lepszej gry. I zespół z Krasnegostawu od początku dominował i atakował. W 59 minucie przyszło wymarzone wyrównanie. Pięknym strzałem z ponad 30 m gola zdobył Łukasz Strug. Gospodarze poszli za ciosem.

Pięć minut później wywalczyli rzut rożny. Piłkę z narożnika dośrodkował Daniel Chariasz, a Kacper Więczkowski strzałem głową pokonał bramkarza Kryształu. Wynik już się nie zmienił. – Mogliśmy wygrać wyżej. Strug trafił m.in. w poprzeczkę. Najważniejsze są jednak trzy punkty, zwłaszcza, że pierwsza połowa w naszym wykonaniu nie była najlepsza. Brawa dla zespołu, że się obudził po przerwie – komentuje trener Startu. Za tydzień (24 marca) zespół z Krasnegostawu zagra na wyjeździe z KS Drzewce. Obie ekipy mają po 38 punktów. (kg)

Wyniki 18. kolejki: JANOWIANKA JANÓW LUBELSKI – OGNIWO WIERZBICA 5:0, START KRASNYSTAW – KRYSZTAŁ WERBKOWICE 2:1, GRANIT BYCHAWA – LEWART LUBARTÓW 1:4, GÓRNIK II ŁĘCZNA – STAL PONIATOWA 2:0, LUBLINIANKA LUBLIN – KS DRZEWCE 2:1, GROM KĄKOLEWNICA – STAL KRAŚNIK 0:1, OPOLANIN OPOLE LUBELSKIE – MOTOR II LUBLIN 8:1, HURAGAN MIĘDZYRZEC PODLASKI – GRYF GMINA ZAMOŚĆ 3:0, ŁADA BIŁGORAJ – TOMASOVIA TOMASZÓW LUBELSKI 1:3.