Start wygrał pewnie

START KRASNYSTAW – BŁĘKITNI OBSZA 2:0 (1:0)

1:0 – Welman (29), 2:0 – Skiba (68).

START: Janiak – Kożuchowski, Saj, Lenard, Piwko, D. Sołdecki, Welman (85 Kurzyński), Florek, Ciechan (65 Matycz), Lando (60 Knap), Skiba.

Lider grupy drugiej czwartej ligi, Start Krasnystaw był zdecydowanym faworytem meczu z beniaminkiem z Obszy. Drużyna trenera Marka Kwietnia, która w obecnym sezonie spisuje się bardzo dobrze, nie doznała jeszcze porażki, przez całe 90 minut posiadała wyraźną przewagę.

– Mecz toczył się w zasadzie na połowie przeciwnika. Błękitni w całym spotkaniu może dwa razy zagościli w naszym polu karnym – mówił po ostatnim gwizdku sędziego Tomasz Iwan, kierownik drużyny Startu. – Dominowaliśmy pod każdym względem i wynik 2:0 to najniższy wymiar kary, jaki spotkał zespół gości.

Start już do przerwy powinien prowadzić różnicą kilku bramek. – Mieliśmy wiele sytuacji, jednak byliśmy nieskuteczni. Były też akcje, które pachniały golem, ale brakowało otwierającego drogę do bramki podania – podkreśla T. Iwan.

W końcu w 29 min. gospodarze objęli prowadzenie. – Przeprowadziliśmy zespołową akcję, Miłosz Ciechan popisał się udanym zagraniem piętką, a całość celnym strzałem wykończył Maciej Welman – opowiada Tomasz Iwan.

Jeszcze przed przerwą Start miał znakomitą okazję do podwyższenia wyniku. Dawid Sołdecki wykonywał rzut karny, ale bramkarz Błękitnych wyczuł intencje strzelca i odbił piłkę. – Mimo niewykorzystanej jedenastki mecz mieliśmy pod pełną kontrolą – przekonuje T. Iwan. – Kolejne gole dla nas wydawały się tylko kwestią czasu.

W 68 min. do siatki w końcu trafił Dominik Skiba, król strzelców czwartej ligi z minionego sezonu. Asystę zaliczył Sołdecki. – Skiba z Dawidem pograli piłką i Dominik znalazł się na czystej pozycji, którą wykorzystał, i praktycznie było po meczu. Owszem, mogliśmy pokusić się o wyższe zwycięstwo, ale cieszymy się z trzech punktów. Dalej jesteśmy liderem i to się liczy – dodaje kierownik drużyny Startu.

W 9. kolejce podopieczni Marka Kwietnia zagrają na wyjeździe z Granitem Bychawa. Początek starcia w niedzielę 9 października o godz. 15.00. (s)