Start zdegradowany

MKS RYKI – START KRASNYSTAW 3:1 (1:0)

1:0 – Bułhak (20 karny), 1:1 – Szponar (80), 2:1 – Wasilewski (83), 3:1 – Bułhak (87 karny).

START: Ziętek – Bielak, Wojciechowski, Adamiec, Florek, Mietlicki, Kabasa (46 Wójtowicz), Drapsa, Chariasz, Kwiatkowski, Szponar.

Start kończył mecz w ósemkę. Między 84, a 86 min. trzech zawodników gości: Krzysztof Ziętek, Dawid Bielak i Karol Wojciechowski ujrzało czerwone kartki na krytykowanie decyzji sędziego. Jak do tego doszło? Przy stanie 1:1 zawodnik z Krasnegostawu znalazł się na czystej pozycji i zdaniem gości został popchnięty w polu karnym.

Sędzia nie zareagował, gospodarze wyprowadzili kontratak i zdobyli drugiego gola, a kilka minut później z rzutu karnego – trzecią bramkę. Wcześniej Start również domagał się jedenastki za rzekome zagranie piłki ręką w szesnastce.

W pierwszej połowie zespół trenera Pawła Kamińskiego nie prezentował się najlepiej, ale po zmianie stron przejął inicjatywę. Swojej dominacji nie potrafił jednak udokumentować bramkami. Porażka w Rykach oznacza spadek Startu do ligi okręgowej, niezależnie od wyniku meczu ostatniej kolejki z Orlętami Łuków. (r)