Start zremisował w derby i nie jest już liderem

Walki w niedzielnym meczu nie zabrakło, goli także

Po zimowej przerwie, w niedzielę w Krasnymstawie, Start wznowił rozgrywki drugiej grupy IV ligi. I już w pierwszej wiosennej kolejce doszło tu do lokalnych derbów. Rywalami podopiecznych Marka Kwietnia była bowiem Sparta Rejowiec Fabryczny.

Mecz lepiej rozpoczęli faworyzowani gospodarze. Na prawym skrzydle szalał Aliba Lando, w środku dobre piłki dzielił Daniel Chariasz. Start grał dobrze, ale tylko do pola karnego gości i rzadko kończył akcje celnymi strzałami. Przełom nastąpił w 21. minucie Po rzucie wolnym, błędzie obrońców i bramkarza Sparty, piłkę z bliska do siatki skierował Piotr Kożuchowski. Start nadal miał inicjatywę, groźnie z dystansu strzelali Dawid Sołdecki i Miłosz Ciechan, ale piłka minimalnie mijała słupek bramki bronionej przez Igora Belkę.

Po przerwie bramki mogli zdobyć też Dominik Skiba i w końcówce Oliwier Konojacki. Zamiast tego goście wyrównali. W 75. miucie. strzałem głową z 16 metrów Krzysztofa Janiaka pokonał Mateusz Boczuliński.

– Mieliśmy przewagę, brakowało nam trochę szczęścia, powinniśmy zgarnąć dziś trzy punkty – powiedział po ostatnim gwizdku Marek Kwiecień, trener Startu. – Szkoda niewykorzystanych szans i dość głupio straconej bramki. Przy strzale zawodnika Sparty nasz bramkarz trochę źle się ustawił – zauważa. Podział punktów sprawił, że Start stracił pozycję lidera IV ligi. (kg)

Bug Hanna – Opolanin 2:1 (1:0)

Bug: Haponiuk – T. Nurlanov, Borkowski, Semianczuk, Adamiec, Masztaleruk, Janczuk, Wiraszka, Wójcik (75 Naumiuk), Chwedoruk, Dąbrowski.

Bramki:1:0 Janczuk 24, 2:0 Chwedoruk 66, 2:1 Misztal 81. Żołte kartki: Wójcik, Naumiuk, Adamiec (B.).

START KRASNYSTAW – SPARTA REJOWIEC FABRYCZNY 1:1 (1:0)

Start: Janiak – Kożuchowski, Lenard (72 Jabłoński), Czarniecki, Chariasz, Lando, Ciechan (65 Pachuta), Saj, Skiba (80 Konojacki), Sołdecki, Florek.

Sparta: Belka – Oleksiejuk (60 Mazurek), Piatrenka, Starok, Bujak (70 Wójcik), Boczuliński, Świeca, Martyn, Borcon (80 Guz), Kucybała, Rutkowski.

Bramki: 1:0 Kożuchowski 21, 1:1 Boczuliński 75.

Pozostałe mecze 16. kolejki IV ligi gr. 1:

Świdniczanka – Orlęta Łuków 2:0 (Paluch 16, Skoczylas 47) * Motor II Lublin – Górnik II Łęczna 2:0 (Kryvolapov 27, Baryła 77) * Stal Poniatowa – Huragan Międzyrzec Podl. 1:0 * Powiślak Końskowola – Lewart Lubartów 2:4 (Bernat 20, Milcz 45 – Żelisko 8, 79, Najda 39, Kursa samob. 73).

10. Bug 16 7 9-69

W następnej kolejce – 25 marca: Bug – Świdniczanka (godz.15).

Pozostałe mecze 16. kolejki IV ligi gr. 2:

Grom Różaniec – Gryf Gmina Zamość 1:2 (Kaproń 6 – Woźniak 35, Kycko 56) * Piotrowice – Stal Kraśnik 1:2 (23 – Król 43, Zięba 90) * Tomasovia – Błękitni Obsza 6:0 (Słowiński 24, 37 k, 74 k, Avdieiev 35, Białek 74, Baran 89) * Kryształ Werbkowice – Granit Bychawa 1:1 (Pędlowski 30 – Gierowski 61).

1. Tomasovia 16 37 50-14
2. Start 16 36 33-14
3. Stal 16 33 43-14
4. Granit 16 28 18-15
5. Gryf 16 29 34-20
6. Grom 16 15 20-36
7. Sparta 16 15 18-34
8. Piotrowice 16 11 17-37