Startuje czwarta liga

Wyjazdowym meczem z Powiślakiem Końskowola Bug Hanna zadebiutuje w czwartej lidze. Na boisku przeciwnika zagra również Sparta Rejowiec Fabryczny, która w Kraśniku zmierzy się z tamtejszą Stalą. Z kolei do Krasnegostawu zawita wzmocniony Kryształ Werbkowice.

Bug Hanna nie przespał okresu przygotowawczego. – Trenowaliśmy ciężko, by jak najlepiej przygotować się do sezonu. Nie chcemy być chłopcami do bicia, w każdym meczu tanio skóry nie sprzedamy. Rywale powinni się obawiać nas, a nie dopisywać już przed meczem trzy punkty. Myślę, że bardziej groźni będziemy u siebie – uważa szkoleniowiec beniaminka czwartej ligi, Paweł Oponowicz.

Bug wzmocnił się zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Pozyskał napastnika Chełmianki, Dominika Dąbrowskiego, który ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniu w czwartoligowym Kłosie Gmina Chełm. Z tego samego klubu do drużyny beniaminka trafił również doświadczony Paweł Fornal, który może grać zarówno na boku obrony, jak i na wahadle. W bramce Bugu stanie Marcin Perdun, grający ostatnio we Włodawiance. – Przyglądamy się jeszcze czterem zawodnikom testowanym i w najbliższych dniach podejmiemy decyzję, kto jeszcze pozostanie w naszym klubie – podkreśla trener Oponowicz. – Zależy nam na tym, byśmy mieli mocną kadrę, bo nie chcemy podzielić losów naszych poprzedników, Unii Białopole i Brata Cukrownik Siennica Nadolna, którzy z dużym hukiem wylecieli z czwartej ligi. Na początek czeka na ciężkie zadanie, bo Powiślak dokonał solidnych wzmocnień i na pewno będzie bardzo wymagającym przeciwnikiem. Pojedziemy do Końskowoli ze swoim planem na ten mecz i będziemy chcieli dobrze zainaugurować sezon – dodaje Oponowicz.

Bug wystąpi w grupie pierwszej, a jego rywalami, oprócz Powiślaka, będą zespoły: Świdniczanki Świdnik Mały – główny faworyt rozgrywek, Motoru II Lublin, Huraganu Międzyrzec Podlaski, Lewartu Lubartów, Górnika II Łęczna, Stali Poniatowa, Orląt Łuków i Opolanina Opole Lubelskie.

W grupie drugiej natomiast zagrają Sparta Rejowiec Fabryczny i Start Krasnystaw. Pierwszą z drużyn w przerwie letniej opuściło aż sześciu zawodników: Przemysław Huk, Daniel Barabasz, Marcin Borówka, Maciej Grzechnik, Bartosz Szewczak oraz Mateusz Wołos. Ostatni z nich wyjechał do pracy za granicę i wróci na rundę wiosenną. Sparta na ich miejsce już pozyskała młodzieżowca Adriana Kucybałę z Górnika Łęczna, Piotra Świecę z Włodawianki i Sebastiana Suduła z Brata Cukrownik Siennica Różana. W trakcie załatwiania są: Kewin Mróz i Oskar Karwat ze Spółdzielcy Siedliszcze oraz Dawid Borcon z Włodawianki. Trener Bartosz Bodys chciałby też pozyskać młodzieżowca bramkarza Igora Belkę z Górnika, ale klub z Łęcznej na razie nie chce wyrazić zgody na wypożyczenie.

Sparta rozpocznie sezon od wyjazdowego meczu ze Stalą Kraśnik. – Silny przeciwnik, ale nie zamierzamy się przed nim położyć. Na pewno powalczymy o jak najlepszy wynik – mówi Bartosz Bodys. Zapytany, jak ocenia szanse swojego zespołu przed nowym sezonem, szkoleniowiec odpowiedział: – Nie chcę się bawić i typować czy będziemy grać w grupie mistrzowskiej, czy spadkowej. Jest kilka naprawdę mocnych zespołów, ale są też drużyny poziomem zbliżone do siebie. Nie ma natomiast drużyn typu Brat, czy Igros, które przed rokiem były głównie dostarczycielami punktów. Myślę, że będzie więcej wyrównanych spotkań. Tak samo jak do tej pory, w każdym meczu zamierzamy grać o pełną pulę, a co z tego będzie, zobaczymy.

W grupie drugiej za faworyta uchodzi Tomasovia Tomaszów Lubelski, która spadła z trzeciej ligi. Mocną kadrę zbudował Kryształ Werbkowice, prowadzony przez Jacka Ziarkowskiego z Rejowca Fabrycznego. W walce o pierwszą piątkę będą liczyć się jeszcze wspomniana Stal, Gryf Gmina Zamość, Granit Bychawa i oczywiście Start Krasnystaw. Podopieczni Marka Kwietnia po świetnym sezonie 2021/2022 będą chcieli powtórzyć, a może nawet poprawić swoje osiągnięcie sprzed roku. Do zespołu z Krasnegostawu przybył Damian Kuśmierz, grający ostatnio w Kłosie Gmina Chełm. Najprawdopodobniej w Starcie nie zagra za to Aliba Lando. W pierwszym swoim występie krasnostawianie zmierzą się u siebie z Kryształem i z całą pewnością będzie to dość interesujący pojedynek. Początek w niedzielę 14 sierpnia o godz. 16.00. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here