Startuje liga okręgowa

W piątek 19 sierpnia meczem Ruch Izbica – Start Krasnystaw zostanie zainaugurowany sezon 2016/2017 w lidze okręgowej. Za głównego faworyta do awansu uchodzi Start Krasnystaw, ale lekceważyć nie można SPS Eko Różanka, Unii Białopole, czy Frassati Fajsławice. Oto ostatnie meldunki z kilku klubów ligi okręgowej:

START KRASNYSTAW
Drużyna Startu Krasnystaw dokonała poważnych wzmocnień. Do trenowanej przez Bartłomieja Czajkę ekipy dołączyli zawodnicy z trzecioligową przeszłością. Mowa tutaj przede wszystkim o Piotrze Wójciku, który ostatnie sześć lat kariery piłkarskiej spędził na boiskach III ligi, grając pięć sezonów w Chełmiance i jeden w Avii Świdnik. Do Startu w minionym tygodniu dołączył również Piotr Bednarek, zawodnik o trzecioligowych umiejętnościach, który ostatnio reprezentował barwy Chełmianki. Po półrocznym wypożyczeniu do Startu powrócił bramkarz Sebastian Kowiński. W Krasnymstawie znów będzie grał Marek Szponar, który miniony sezon spędził w Kłosie Chełm. Odszedł natomiast najlepszy strzelec drużyny, Daniel Chariasz, który gra już w czwartoligowej Chełmiance. Nie ma też Karola Sobowa, który wzmocnił SPS Eko Różanka. Startowi nie udało się pozyskać trzech zawodników Unii Rejowiec: Przemysława Huka, Adriana Czerwińskiego i Marcina Kloca. Wszyscy trzej postanowili zostać w Rejowcu.
Na tydzień przed inauguracją Start potwierdził zwyżkę formy. Zespół trenera Czajki ograł Hetmana Żółkiewka aż 5:0, po dwóch golach przymierzanego do ataku Mateusza Wójcika i jednym Piotra Wójcika, Marka Szponara oraz Sebastiana Sadowskiego. Start zagrał w składzie: Kowiński – Nowakowski, Bednarek, Saj, Łuczyn, Dworucha, Hus, M. Wójcik, Szponar, P. Wójcik, Sadowski. Na zmiany wchodzili: Skrzypa, Bielak, Wojciechowski, Lenard, Bąk.

HETMAN ŻÓŁKIEWKA
Po spadku z IV ligi do nowego sezonu Hetman Żółkiewka przystąpi z nowym – starym trenerem. Po pełnych trzech latach przerwy do klubu wrócił Tomasz Tyczyński, który w sezonie 2012/2013 wywalczył z Hetmanem awans do czwartej ligi. W zespole nastąpiło sporo zmian. Odeszło gro zawodników, którzy do Żółkiewki dojeżdżali z Lublina, m.in. Bartosz Nogas, Rafał Al-Swaiti, Paweł Zabielski, Jakub Wankiewicz czy bramkarz Kacper Skrzypek. Większość z nich chce dalej grać na co najmniej czwartoligowym poziomie. W ostatnim swoim meczu kontrolnym Hetman pokonał Ruch Izbica 2:0, a gole strzelili Kufrejski i zawodnik testowany. Do Żółkiewki przyszli m.in. Paweł Szymczuk ze Zrywu Gorzków oraz Tomasz Gieleta i Damian Stępniak, ostatnio grający z Ruchu Izbica. – Budujemy nową drużynę, tak więc awans nam nie grozi – mówi Andrzej Koprucha, kierownik zespołu. – Stawiamy w dużej mierze na swoich wychowanków i chłopaków z okolicznych gmin, którzy chcą u nas grać. W bramce będziemy próbować młodego, zdolnego Karola Ścibaka.
SPS EKO RÓŻANKA
W zespole z Różanki po ubiegłym sezonie zmienił się trener. Grającym szkoleniowcem został Sławomir Skorupski, napastnik zespołu SPS Eko. Z zespołu odszedł utalentowany Patryk Błaszczuk, który wzmocnił Włodawiankę. Nie ma też bramkarzy, Macieja Danielczuka i Kamila Karwatiuka. Odszedł też Damian Bojarczuk. Zespół Eko wzmocnił przede wszystkim doświadczony defensywny pomocnik, Łukasz Jankowski, zawodnik z przeszłością drugo- i trzecioligową. Ostatnie 2,5 roku spędził w Chełmiance. Nowymi piłkarzami w drużynie z Różanki są też Karol Sobów (Start Krasnystaw), Łukasz Witkowski (Opolanin Opole Lubelskie), Grzegorz Macieńko (Ludwiniak Ludwin) i Patryk Romaniuk z Podlasia Biała Podlaska. Witkowski i Macieńko to bramkarze. – Mamy niezłą kadrą, atmosfera w zespole jest dobra, jednym słowem czekamy na pierwszy ligowy mecz – mówi Sławomir Skorupski. – Czy będziemy walczyć o IV ligę? Myślę, że są inne zespoły, które mają taki cel. My chcemy dobrze grać w piłkę i wygrywać mecze. Nie napinamy się na awans, znamy swoje miejsce w lidze. Tak na dobrą sprawę, choć to nasz drugi sezon w „okręgówce”, to czujemy się jeszcze beniaminkiem.
W swoim ostatnim meczu kontrolnym SPS Eko Różanka pokonał Ludwiniaka Ludwin 4:2. Dwa gole strzelił Romaniuk, a po jednym Magdysh i Skorupski.

FRASSATI FAJSŁAWICE
Gotowy do rozgrywek jest też zespół trenera Daniela Krakiewicza – Frassati Fajsławice. W ostatnich sparingach Frassati najpierw uległo Oleśnii Oleśniki 0:1, a w miniony weekend pokonało Perłę Mełgiew 4:1. Gole strzelili: Madeja, Skorek, Kasperek, Młynarczyk. Drużyna z Fajsławic zagrała w składzie: Błaziak – Madeja, Stacharski, Dzirba, M. Baran, Stefaniak, Chruściel, P. Przebirowski, Adamiak, Kasperek, Skorek. Na zmiany wchodzili: Sałaga, Młynarczyk, K. Przebirowski, K. Baran, Pluta. Swój pierwszy mecz ligowy Frassati zagra na swoim boisku ze Spółdzielcą Siedliszcze.

UNIA BIAŁOPOLE
W sparingach piłkarze z Białopola imponują skutecznością. Najpierw rozgromili A-klasowy Start Regent Pawłów aż 10:1. Cztery gole strzelił Ukrainiec Hrui, dwa Radosław Ciołek, a po jednym Tabuła, Stepaniuk, Jabłoński i Zdybel. W kolejnym meczu Unia pokonała Orła Srebrzyszcze 5:3. Trzy gole zdobył Hrui, po jednym Tukiendorf i Ciołek. Unia w tym spotkaniu zagrała w składzie: Siewak – Leśnicki, Stepaniuk, Tukiendorf, Bureć, Olender, Jabłoński, Tabuła, Romaszewski, Hrui, Ciołek. W ostatnich dniach zespół z Białopola wzmocnił obrońca 19-letni Michał Grzywna, były gracz Widoku Lublin i Granicy Dorohusk. Unia z całą pewnością będzie liczyła się w walce o czołowe pozycje w lidze okręgowej.
* * *
W pierwszej kolejce ligi okręgowej zagrają: Ruch Izbica – Start Krasnystaw, Sparta Rejowiec Fabryczny – Hetman Żółkiewka, SPS Eko Różanka – Granica Dorohusk, Vitrum Wola Uhruska – Unia Rejowiec, Tatran Kraśniczyn – Brat Cukrownik Siennica Nadolna, Frassati Fajsławice – Spółdzielca Siedliszcze, Unia Białopole – Ogniwo Wierzbica.(red)