„Staś” się doczekał

Sala gimnastyczna stanie na tyłach szkoły i będzie z nią zespolona łącznikiem

Na początku tego tygodnia Urząd Miasta w Lublinie ogłosi przetarg na budowę pełnowymiarowej sali gimnastycznej dla I LO im. Stanisława Staszica przy Al. Racławickich. Na tę inwestycję miasto zarezerwowało 15 mln zł. Ma potrwać dwa lata.


– W ramach inwestycji powstanie nowoczesna, pełnowymiarowa sala gimnastyczna z widownią dla 256 osób na piętrze, łącznik do istniejącego budynku szkoły oraz zespół dwóch ogrodzonych boisk z bieżnią i skocznią – informuje Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

– Budowa sali gimnastycznej przy I LO to inwestycja bardzo potrzebna i od lat wyczekiwana przez całą społeczność szkolną „Staszica”. O przystąpieniu do tej realizacji informujemy z tym większą przyjemnością, ponieważ uczniowie I LO po raz kolejny znaleźli się na pierwszym miejscu w rankingu szkół ponadpodstawowych w Lublinie, zdobywając w tym roku szkolnym 83 tytuły laureata i finalisty olimpiad przedmiotowych – dodaje wiceprezydent.

Miasto dysponuje już kompletną dokumentacją projektową dla tego przedsięwzięcia, posiada również komplet pozwoleń budowlanych. Projektowana sala gimnastyczna będzie wolnostojącym, podpiwniczonym budynkiem o wymiarach 44,75 m x 24,30 m, powierzchni 1754 m2 i kubaturze ok. 19 tys. m3, wraz z trybunami dla 256 osób na piętrze. W ramach zadania powstanie również zespół dwóch boisk: do piłki nożnej o powierzchni blisko 1900 m2 z nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz wielofunkcyjne m. in. do siatkówki z poliuretanową nawierzchnią, z bieżnią i skocznią o pow. ponad 600 m2. LT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here