Sto tysięcy dla działkowców

Stowarzyszenia i związki, które prowadzą na terenie Świdnika ogródki działkowe w tym roku również będą mogły starać się o wsparcie na realizację przedsięwzięć inwestycyjnych. Miasto przeznaczyło dla nich 100 tys. zł, a nabór wniosków ma ruszyć jeszcze w marcu.

W ubiegłym roku Rada Miasta Świdnik przyjęła uchwałę, w myśl której urząd miasta może udzielać dotacji na realizację różnych przedsięwzięć inwestycyjnych stowarzyszeniom prowadzącym na terenie Świdnika ogródki działkowe. Ustalono, że miasto zabezpieczy na ten cel w budżecie 100 tys. zł, a zgłoszone przez działkowców projekty mogą otrzymać nawet 99 proc. dofinansowania.

Działkowcy docenili inicjatywę miasta. O dofinansowanie w ramach pierwszej edycji programu ubiegało się 14 projektów. Dwa z nich odrzucono ze względów formalnych, a resztę zakwalifikowano do dofinansowania.

PZD ROD „Ikar” otrzymał 7,9 tys. zł na wymianę studni wodociągowej i 8,9 tys. zł na zakup i montaż garażu; PZD ROD „Irys” – 11 tys. zł na modernizację domu działkowca i budynku gospodarczego; PZD ROD „Słoneczny” – 4 tys. zł na remont i modernizację parkingu przy bramie wjazdowej; PZD ROD im. Obrońców Westerplatte – 7,8 tys. zł na monitoring oraz wymianę bramy wjazdowej do sektora „Narcyz”, 8,1 tys. zł na remont magazynu ogrodowego i placu przed nim w sektorze „Tulipan”, 14 tys. zł na budowę szaletu ogrodowego, 4,2 tys. zł na wymianę bramy wjazdowej i szyldu, 10, 3 tys. zł na remont parkingu i wjazdu oraz 4,6 tys. zł na monitoring w sektorze „Malwa”, a także 4,6 tys. zł na ułożenie chodnika przy wejściu do sektora „Piwonia”.

Na początku br. zwołano komisje, która potwierdziła prawidłowość wydanych przez ROD-y środków.

– W tym roku program będzie kontynuowany. Miasto przeznaczy na ten cel 100 tys. zł, a nabór wniosków ma ruszyć jeszcze w marcu – zapowiada Monika Głowacka z Urzędu Miasta Świdnik.

(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here