„Stołowa” piłka nożna w Chełmie

W dniach 5-7 listopada w Miejskiej Hali Sportowej odbędzie się European Teqball Tour Józef Bem Chełm Trophy, czyli piłce nożnej rozgrywanej na… stole.

Zawodnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: debel i debel mieszany. Teqball to jeden z najszybciej rozwijających się sportów na świecie, polegający na grze przypominającej połączenie piłki nożnej i tenisa stołowego na dedykowanym stole o nazwie TEQ. Przypomnijmy, że pierwsza edycja zawodów im. Gen. Józefa Bema odbyła się w ubiegłym roku. Wówczas był to pierwszy turniej teqballa w Polsce Wschodniej.

W związku z entuzjastycznym przyjęciem, mnóstwem pozytywny komentarzy, poczyniono starania, by zawody powróciły do Chełma w 2021 r. I tak się stało. Listopadowy turniej będzie częścią serii European Teqball Tour. W wydarzeniu wezmą udział najlepsi zawodnicy Teqball z całej Europy, na czele z aktualnymi medalistami mistrzostw świata. Organizatorem imprezy jest Polska Fundacja Sportu i Kultury, a współorganizatorami FITEQ (Międzynarodowa Federacja Teqball) oraz Polskim Związkiem Teqball (PZTEQ). (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here