Stop autom obok drzew!

Działająca w Centrum Spotkania Kultur Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie Rewiry ogłosiła konkurs na małą architekturę zabezpieczającą drzewa przed uszkodzeniem przez niewłaściwie parkujące samochody.


Pojazdy rozjeżdżające trawniki, czy parkujące tuż przy drzewach to częsty widok w Lublinie. Centrum Kultury w Lublinie – Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie Rewiny przy współpracy z Biurem Miejskiego Architekta Zieleni w Lublinie chce, by w naszym mieście powstały takie obiekty małej architektury, które będą nie tylko uniemożliwiały niszczenie miejskiej zieleni, ale i będą miały estetyczny wygląd.

Jednym z warunków ogłoszonego przez „Rewiry” konkursu jest niekonwencjonalność, oryginalność i innowacyjność pomysłu. Liczyć się będzie także możliwość modyfikacji projektu oraz zastosowania w zależności od wielkości chronionej powierzchni oraz grubości pnia drzew oraz jego wysoka trwałość, odporność na warunki atmosferyczne oraz działanie sił zewnętrznych. Projekty powinny być też uniwersalne, możliwe do zastosowania w różnych miejscach Lublina.

Organizatorzy oczekują także, aby zrealizowane z wykorzystaniem koncepcji konkursowej obiekty małej architektury miały niepowtarzalne cechy własne. Termin przyjmowania konkursowych zgłoszeń mija 30 września br. Łączna pula nagród wynosi 13 000 zł. Informacja o rozstrzygnięciu konkursu zostanie opublikowana na stronach internetowych: www.ck.lublin.pl oraz www.rewiry.lublin.pl. Tam też znajdują się szczegóły dotyczące wysyłania prac konkursowych. (EM.K.)