Stop chamstwu i zaśmiecaniu!

Władze Rudnika zwróciły się z apelem do mieszkańców o niezaśmiecanie terenu gminy. – Wszystkim, którzy dbają o porządek i pielęgnują swoje najbliższe otoczenie bardzo dziękujemy – czytamy w komunikacie.

– Szanowni Mieszkańcy, mając na względzie estetyczny wygląd otoczenia, czyste środowisko i zdrowie nas samych, zwracamy się z prośbą o niewyrzucanie odpadów w miejsca, które nie są do tego przeznaczone – rozpoczyna się apel zamieszczony na stronie urzędu gminy Rudnik w dniu 9 czerwca. Z komunikatu wynika, że władze gminy Rudnik oczekują od mieszkańców, by „zachowywali porządek, sprzątali po sobie i zwracali uwagę na wyrzucane z okien przejeżdżających samochodów śmieci”.

– Zaśmiecanie jest karane wysokim mandatem lub skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie. Prosimy zatem o zwracanie uwagi na akty zaśmiecania lub wandalizmu i zgłaszanie zaobserwowanych sytuacji do Urzędu Gminy lub bezpośrednio na policję. Wszystkim, którzy dbają o porządek i pielęgnują swoje najbliższe otoczenie bardzo dziękujemy – czytamy.

Władze Rudnika podkreślają, że to, jak wygląda teren gminy, świadczy o kulturze, ale ma także wpływ na stan środowiska naturalnego i zdrowie mieszkańców.

– Zatem zwracamy się z prośbą o pomoc w walce z osobami zaśmiecającymi gminę. Nie bójmy się zwracać im uwagę i zgłaszać takie przypadki do odpowiednich służb. Tylko wspólnie podjęte działania pomogą nam rozwiązać ten problem. Przypominamy, że w Urzędzie Gminy Rudnik można bezpłatnie pobrać odpowiednie worki na odpady, pozwalające na właściwą ich segregację. Nie zaśmiecajmy, nie zatruwajmy, dbajmy wszyscy razem o ład i porządek w naszej Gminie! Nie zaśmiecajmy naszego wspólnego dobra! – kończy się apel. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here