Strach przechodzić po zmroku

– Dwie potrącone kobiety i dwa zatrzymane prawa jazdy to niechlubny bilans minionego czwartku na świdnickich ulicach.


Koniec jesieni i zima to najbardziej znienawidzone przez kierowców pory roku. Szybko zapadający zmrok, padające deszcz lub śnieg, śliska jezdnia sprawiają, że warunki na drodze są wyjątkowo trudne. Szczególnie czujni powinniśmy być w rejonie przejść dla pieszych. Boleśnie przekonali się o tym w ubiegły czwartek 30 listopada dwaj kierowcy.
Ok. godz. 16 49-letni świdniczanin na ul. Racławickiej potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 71-latkę. Kobieta z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, ale okazało się, że kierujący nie posiada dowodu rejestracyjnego, bo został mu on zatrzymany za brak badań technicznych. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.
Mniej więcej godzinę później na al. Lotników Polskich doszło do kolejnego potrącenia Kierowca mercedesa, 24-latek z powiatu tomaszowskiego, potrącił znajdującą się na „zebrze” 68-letnią mieszkankę Świdnika. Kobieta została przetransportowana do szpitala, a kierowcy zatrzymano prawo jazdy. (w)