Strachosław trzeci w województwie

Gimnazjum ze Strachosławia zajęło trzecie miejsce w mistrzostwach województwa LZS w piłce siatkowej chłopców szkół gimnazjalnych.

Zawody odbyły się w Wojciechowie (powiat nałęczowski). Do zawodów przystąpili zwycięzcy zmagań na szczeblu powiatowym z: Annopola (powiat kraśnicki), Klementowic (powiat puławski), Strachosławia (powiat chełmski), Nałęczowa (powiat nałęczowski) oraz gospodarze – gimnazjaliści z Wojciechowa. Rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Reprezentujący nasz powiat gimnazjaliści ze Strachosławia zajęli trzecie miejsce. W pierwszym meczu pokonali 2:0 (25:20; 25:21) siatkarzy z Klementowic, w drugim ulegli reprezentantom Nałęczowa 1:2 (25:22; 23:25; 14:16), w trzecim zwyciężyli rówieśników z Wojciechowa 2:0 (25:18; 25:20), w czwartym musieli uznać wyższość gimnazjalistów z Annopola przegrywając 0:2 (22:25; 21:25). Klasyfikacja końcowa zawodów: 1. Gimnazjum Annopol, 2. Gimnazjum Nałęczów, 3. Gimnazjum Strachosław, 4. Gimnazjum Klementowice, 5. Gimnazjum Wojciechów. Strachosław grał w składzie: Tomasz Fajman, Piotr Zalewski, Kacper Szymański, Dawid Lewkowicz, Patryk Petruk, Patryk Gajewski, Adrian Samoluk. Mateusz Grzywna, Rafał Chomiak, Jan Dżaman, Kacper Nowak, Michał Bondaruk, opiekun – Dariusz Stocki. (k)