Stracił pieniądze i zaufanie do reklam

W środę (2 listopada) do włodawskiej komendy zgłosił się mieszkaniec gminy Włodawa. – Mężczyzna złożył zawiadomienie o oszustwie, w wyniku którego stracił blisko 57000 złotych – mówi asp. szt. Kinga Zamojska-Prystupa z KPP we Włodawie.

– Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że za pomocą znalezionej w internecie strony przelał kwotę 500 złotych w nadziei na zysk z kryptowalut. W środę z 29-latkiem skontaktowali się mężczyźni, którzy zapewnili go o zysku z inwestycji. Namówili mężczyznę, by przekazał kody autoryzacyjne potwierdzające transakcje. Po zalogowaniu się na swoje konto nie zobaczył zysku, ale odkrył, że zaciągnięto na niego pożyczkę gotówkową w wysokości blisko 57000 złotych.

Niezwłocznie zablokował rachunek, dzwoniąc na infolinię swojego banku. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach telefonicznych z osobami proponującymi świadczenie jakichkolwiek usług finansowych lub bankowych. Pamiętajmy, że gdy ktoś prosi nas o podanie przez telefon danych uwierzytelniających do bankowości elektronicznej czy danych kart płatniczych lub namawia do instalacji dodatkowych aplikacji, to mamy do czynienia z oszustwem – przypomina pani rzecznik. (bm)