Straciła tysiąc złotych

32-latka z Krasnegostawu została oszukana metodą na BLIKA. Kobieta przesłała koleżance wygenerowane dwa kody, myśląc, że płaci rachunki. W ten sposób straciła 1 000 zł.

Mieszkanka Krasnegostawu za pośrednictwem komunikatora messenger dostała od koleżanki wiadomość o zapłaceniu dwóch rachunków po 500 zł każdy metodą BLIK. Kobieta, nie zastanawiając się, wygenerowała kody i przesłała pieniądze. Po chwili dostała wiadomość, że ktoś podszył się pod konto koleżanki i żeby nie reagować na otrzymywane informacje. 32-latka nie zdołała zatrzymać transakcji. Pieniądze zostały wypłacone z bankomatu na terenie Polski. Oszukana krasnostawianka o zdarzeniu powiadomiła policję. Funkcjonariusze ustalają, miejsce, z którego wypłacono pieniądze.

– Prowadzimy czynności, które pozwolą nam zatrzymać oszustów – mówi kom. Piotr Wasilewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Policja raz jeszcze apeluje do wszystkich, by zachować szczególną ostrożność przy otrzymywaniu wiadomości dotyczących pieniężnych przelewów, czy płatności. Oszuści stosują coraz nowsze metody, by zmylić swoje ofiary, a system na BLIKA stał się wśród nich bardzo popularny. Zanim zdecydujemy się na dokonanie transakcji, starannie sprawdźmy, czy przypadkiem nie staniemy się ofiarami oszustwa. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here