Straszyli dzieckiem z ukrytą bombą

Pomysłowość i perfidia nieodpowiedzialnych ludzi nie zna granic. Do jednego z krasnostawskich przedszkoli przyszedł mail z informacją, że jeden z przedszkolaków ma bombę ukrytą pod ubraniem!

O czymś takim jeszcze nie słyszeliśmy. W 2020 r. do wielu szkół w powiecie krasnostawskim dotarły maile informujące o rzekomo ukrytych na terenie placówek bombach, tym razem pomysłowość sprawcy fałszywego alarmu przeszła jednak wszelkie granice. Gdy w czwartek, 7 stycznia, jedna z pracownic Przedszkola nr 8 w Krasnymstawie otworzyła maila, przeczytała, że jeden z przedszkolaków pod ubraniem miał wnieść do budynku ładunek wybuchowy!

Oczywiście natychmiast powiadomiono policję. Okazało się, że mail został wysłany dzień wcześniej, czyli 6 stycznia. Tak się akurat złożyło, że tego dnia przedszkole było zamknięte bo przypadało święto Trzech Króli. – Wiarygodność groźby formułowanej w tym mailu była bardzo niska – podkreśla Piotr Wasilewski z KPP w Krasnymstawie. 7 stycznia w Przedszkolu nr 8 przebywało 39 dzieci. Placówkę przeszukano, ale ewakuacji nie zarządzono. (k)