Straż się pojawi, kamery nie będzie

Wandale niszczą plac zabaw przy ulicy Witosa

– Uszkodzone ogrodzenie, urządzenia pomazane markerami, zniszczony kosz na śmieci – tak wygląda plac zabaw przy skrzyżowaniu ulicy Witosa i Pionierskiej w Świdniku. Jak mówią mieszkańcy okolicznych bloków to sprawka wandali, którzy upodobali sobie to miejsce, a miejski radny Robert Syryjczyk prosi o objęcie placu miejskim monitoringiem.

O interwencję w sprawie poprawy bezpieczeństwa na placu zabaw na os. Wschód zwrócili się do radnego Roberta Syryjczyka (klub KO) rodzice dzieci, które na co dzień korzystają z tego miejsca.

– Jak informują mieszkańcy, na plac przychodzi grupa młodzieży z centrum miasta i demoluje wyposażenie, śmieci, pluje i straszy młodsze dzieci – mówi radny Syryjczyk. – Widoczne są uszkodzenia ogrodzenia, kosza na śmieci; wyposażenie szpecą wulgarne rysunki i napisy.

Radny przygotował interpelację, w której zwrócił się z prośbą o objęcie placu zabaw większym nadzorem poprzez umieszczenie kamery systemu monitoringu w tej okolicy, dodatkowe kontrole Straży Miejskiej oraz zamontowanie oświetlenia, co – jak zaznacza – spowoduje poprawę bezpieczeństwa dzieci i zabezpieczy mienie gminy przed wandalizmem. Przy okazji R. Syryjczyk zapytał władze miasta, czy wykonanie instalacji oświetlenia placu, o co prosili mieszkańcy, będzie możliwe przy planowanej przebudowie ulicy Witosa, a także czy przewidziano zmianę wejścia na plac z chodnika od ul. Witosa, a nie bezpośrednio z ul. Pionierskiej, o co wnioskował już jakiś czas temu.

W odpowiedzi na pismo radnego burmistrz Waldemar Jakson zapewnił, że ogrodzenie zostanie naprawione, a szpecące napisy usunięte. Przeprowadzonych zostanie także kilka doraźnych kontroli Straży Miejskiej ze szczególnym zwróceniem uwagi na zachowanie młodzieży. Niestety kamery miejskiego monitoringu w najbliższym czasie tu nie będzie. W zakresie przebudowy ulicy Witosa ujęto budowę oświetlenia oraz kanału technologicznego, ale nie ujęto monitoringu placu zabaw, ani zmiany wejścia. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here