Strażackie ekwiwalenty w górę

Na ostatniej sesji rady miasta Krasnystaw głosowano m.in. nad uchwałą w sprawie ustalenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla strażaków ratowników ochotniczych z terenu Krasnegostawu.

– Warto zauważyć, że obok policjantów i strażaków zawodowych o nasze bezpieczeństwo dbają też strażacy ochotnicy z OSP Krakowskie Przedmieście i OSP Zastawie – mówiła przed głosowaniem nad uchwałą radna Agnieszka Pocińska-Bartnik. Radna przypomniała, że poprzednie stawki ustalono jeszcze w 2008 r. Wynosiły one wówczas 16,4 zł dla strażaka ochotnika za godzinę udziału w akcji ratowniczej oraz 8,2 zł za godzinę udziały w szkoleniu.

– Stawki te nie zmieniały się przez 12 lat i pora coś z tym zrobić – dodała Pocińska-Bartnik. Ostatecznie wszyscy radni zgodzili się, by nowe stawki wynosiły odpowiednio 30 zł za godzinę udziału w akcji i 15 zł za godzinę udziału w szkoleniu. – Chciałem tylko zauważyć, że pierwsza propozycja podwyżek tych stawek była nieco niższa i została zmieniona na wniosek mój i radnego Andrzeja Jakubca – mówił na sesji radny Grzegorz Brodzik. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here