Strażackie święto

3 maja w Majdanie Krzywskim gm. Łopiennik Górny, a 4 maja w Krasnymstawie odbyły się uroczyste msze święte w intencji strażaków, z okazji ich święta.

W obu uroczystościach udział wzięła posłanka Teresa Hałas. Obecny był także starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk oraz radni powiatowi. Mszę w Majdanie Krzywskim koncelebrowali ks. Grzegorz Garbacz – proboszcz parafii Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa w Wirkowicach oraz proboszcz parafii p.w. św. Bartłomieja w Łopienniku, ks. kan. Adam Brzyski.

Uroczysta msza święta odprawiona w intencji strażaków, członków Ochotniczych Straży Pożarnych była potwierdzeniem i dowodem uznania oraz wdzięczności dla bezinteresownej służby druhów na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gminy Łopiennik Górny. Obchody gminne Dnia Strażaka zorganizowała OSP w Majdanie Krzywskim.

Z kolei w środę 4 bm. w Krasnymstawie w kościele p.w. św. Franciszka Ksawerego odprawiono mszę z udziałem strażaków Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej. Nabożeństwo koncelebrował ks. kan. Jarosław Wójcik, kapelan krasnostawskich strażaków. Po mszy odbyło się poświęcenie strażackich wozów. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here