Strażacy na schwał

Wniesienie 19-kilogramowego węża strażackiego na wieżę, gaszenie pożaru i ewakuowanie poszkodowanego ważącego 80 kg. Tak wyglądały tegoroczne zawody „Pabianice Firefighter Combat Challenge”. Nasi strażacy znów spisali się na medal. Rafał Bereza po raz kolejny okazał się największym twardzielem wśród strażaków.

21 maja w Pabianicach 120 najlepiej wyszkolonych i krzepkich strażaków z całego kraju brało udział w zmaganiach, które w realny sposób przedstawiają elementy ich pracy podczas działań gaśniczych. Nasz region reprezentowali: Rafał Bereza i Krzysztof Kamiński z KM PSP Chełm oraz Kamil Bereza z KP PSP Krasnystaw.
W startach indywidualnych wygrał Rafał Bereza z czasem 1 min 26 sek., na 18. miejscu uplasował się Kamil Bereza z czasem 1 min 51 sek., a na 27. miejscu zakończył rywalizację Krzysztof Kamiński z czasem
1 min. 58 sek.
Po startach indywidualnych przyszedł czas na starty tandemów. Brało w nich udział 31 zespołów. Nasi zawodnicy znaleźli się w pierwszej dziesiątce. Drugie miejsce zajęły „Lubelskie Chmielaki”, czyli Rafał Bereza i Adrian Kulik, a dziewiąte miejsce „Team Lubelskie”, czyli Kamil Bereza i Krzysztof Kamiński. (mg, fot. Krzysztof Kamiński – KM PSP Chełm)