Strażacy pod nową komendą

Od lewej: st. bryg. Adam Niemczyk, bryg. Sławomir Kowalczyk i komendant wojewódzki PSP w Lublinie, nadbryg. Grzegorz Alinowski

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku ma nowego szefa. Sławomira Kowalczyka, który kierował jednostką przez ostatnie 6 lat zastąpił Adam Niemczyk – dotychczasowy zastępca komendanta PSP w Krasnymstawie.


Bryg. Sławomir Kowalczyk służbę w PSP w Świdniku rozpoczął w 2001 r., jako zastępca komendanta, a w lipcu 2014 r. został awansowany na stanowisko komendanta.

Ustępujący komendant jednak nie rozstaje się jeszcze z mundurem, a przechodzi do dyspozycji Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie, który jak zapowiedział, zechce skorzystać z jego doświadczenia w pozyskiwaniu środków unijnych. Przypomnijmy, że pod kierownictwem S. Kowalczyka świdnicka jednostka PSP przeszła ogromną metamorfozę, w czym duża zasługa umiejętnie pozyskanych i zagospodarowanych funduszy zewnętrznych.

Nowym komendantem PSP w Świdniku został st. bryg. Adam Niemczyk, ostatnio piastujący stanowisko zastępcy komendanta PSP w Krasnymstawie. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here