Strażacy w żałobie

Na stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku pojawiła się czarna wstążka. To symbol żałoby i solidarności ze strażakami z Białegostoku, którzy w ubiegłym tygodniu stracili dwóch kolegów.


25 maja, przed godz. 19 do komendy miejskiej PSP w Białymstoku wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie hurtowni sztucznych kwiatów. Ogień był trudny do opanowania. Wysłani na miejsce strażacy, a było ich ponad stu, walczyli z nim prawie 4 godz. Niestety, w trakcie działań gaśniczych doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Podczas gaszenia pożaru zginęło dwóch strażaków. Media ogólnopolskie podawały informację, że prawdopodobnie zawalił się strop podwieszony, na który weszli w gęstym dymie, nie zauważając niebezpieczeństwa.
– Ta czarna wstążka to wyraz żałoby i łączenia się w bólu z kolegami z Białegostoku oraz rodzinami strażaków, którzy zginęli. Informacja o ich śmierci bardzo nasz poruszyła. W takich chwilach człowiek jeszcze bardziej uświadamia sobie, że to samo mogło spotkać jego – mówi Piotr Pyszko, rzecznik KP PSP w Świdniku. (w)