Strażacy zatrzymali pijanego

Brawa za obywatelską postawę strażaków. W czwartek wieczorem (13 września), gdy zastęp wracał z akcji do jednostki, na wysokości ul. Rejowieckiej druhowie Państwowej Straży Pożarnej Komendy Miejskiej w Chełmie zainteresowali się jadącą przed nimi osobówką.

Zachowanie kierowcy audi (jazda wężykiem, od prawej do lewej) ewidentnie wskazywało na to, że prowadzi pijany. W pewnym momencie samochód skręcił w al. Przyjaźni, kierując się w stronę Okszowa, a strażacy ruszyli za nim. W drodze za pijanym jeden z druhów zadzwonił do dyżurnego, podając mu aktualną lokalizację pojazdu przed nim.

W pewnym momencie, na ul. Okszowskiej, strażacy zajechali kierowcy drogę i zatrzymali go tuż przy zatoczce autobusowej. Gdy podeszli do audi i poczuli woń alkoholu, zabrali pijanemu kluczyki i pilnowali do czasu przyjazdu policji. Okazało się, że 42-latek miał blisko 2 promile w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany, a za swoją bezmyślność odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. (pc)