Strażak na medal

Pochodzący z gminy Izbica Rafał Bereza jest chyba najsłynniejszym strażakiem w całym województwie. Pełniący na co dzień służbę w chełmskiej komendzie idzie jak burza, zgarniając kolejne miejsca na podium w międzynarodowych zawodach strażackich.

W ostatni weekend września (25-26.09) w chorwackim Tisnie odbyła się tegoroczna edycja FireFit Championships. Polskę w międzynarodowych zawodach strażackich reprezentowała grupa powołana przez komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, w której składzie znalazł się mł. kpt. Rafał Bereza – strażak z Komendy Miejskiej PSP w Chełmie, a wcześniej z komendy w Krasnymstawie. Bereza, który ma na swoim koncie liczne sukcesy, po raz kolejny z rzędu pokazał klasę.

– W kategorii open zdobył brązowy medal, w kategorii wiekowej wywalczył złoto. Razem z Adamem Spychałą z Ostrowa Wielkopolskiego w tandemie wywalczył srebro, a sztafeta, w której składzie był nasz strażak, wywalczyła złoto w finale, pokonując reprezentację Słowenii oraz ustanawiając rekord toru – wylicza bryg. Wojciech Chudoba, zastępca komendanta miejskiego PSP w Chełmie. – Aktualnie Rafał przygotowuje się do finałów międzynarodowych zawodów w Berlinie, które odbędą się 9 października. Nasz strażak wygrał eliminacje do tych zawodów. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki – dodaje z dumą brygadier Chudoba. (opr. pc, fot. Rafał Bereza)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here