Strażnicy wzmocnieni i dosprzętowieni

Straży Miejska w Świdniku zatrudniła dwoje nowych funkcjonariuszy. Do ich zadań należeć będzie m.in. patrolowanie miasta, kontrola ruchu drogowego czy egzekwowanie przepisów ochrony środowiska. Wybrano ich spośród siedmiu kandydatów.


Na początku listopada Straż Miejska w Świdniku ogłosiła, że szuka nowych pracowników. Konkretne chodziło od dwie osoby, które objęłyby stanowisko aplikanta. Rekrutacja własnie dobiegła końca.
– Łącznie wpłynęło siedem podań. Dwa z nich musieliśmy odrzucić już na wstępie, bo nie zawierały wszystkich wymaganych dokumentów. Spośród pozostałych pięciu kandydatów wybraliśmy dwie osoby, które w naszym odczuciu najlepiej sprostają powierzonym obowiązkom. Obie są z powiatu świdnickiego – mówi Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdniku.
Do tej pory SM w Świdniku zatrudniała 12 mundurowych, w tym tylko jedną kobietę. Teraz to się zmieni. Szeregi strażników zasilą Sylwia Gościniak i Michał Bojar.
Do zadań nowych strażników będzie należało m.in. patrolowanie miasta, ochrona porządku i spokoju, kontrola ruchu drogowego, czy egzekwowanie przepisów dotyczących ochrony środowiska. (w)

Nie zostaniesz na lodzie

Straż Miejska w Świdniku przypomina, że podobnie jak ubiegłej zimy, będzie służyć pomocą kierowcom, którym w autach z powodu mrozu „padł” akumulator. Strażnicy od ubiegłej zimy dysponują specjalnym urządzeniem do uruchomiania zamarzniętych samochodów. Zakup okazał się trafiony, bo skorzystało z niego ponad stu kierowców. W tym sezonie strażnicy również są gotowi do pomocy. Można ją uzyskać, dzwoniąc pod nr tel.: 986 lub 81 751 41 30. – Temperatura spada, więc nasze urządzenie znowu jest potrzebne. W tym roku mieliśmy już kilka zgłoszeń. Oczywiście zachęcamy mieszkańców Świdnika i osoby przebywające na terenie miasta, do korzystania z naszej pomocy – mówi, Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdniku. (opr. w)