Strefa historii zmienia adres

Ulica zostaje ta sama, ale numer już nie. Świdnicka Strefa Historii zmieniła swój adres. Z Galerii Venus przenosi się do budynku po Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Nazywana przez wielu świdnickim muzeum, Strefa Historii, powstała w 2013 roku. Zebrano w niej przedmioty nawiązujące do najważniejszych momentów i osiągnięć miasta i jego mieszkańców – m.in. motocykle WSK, pamiątki lotnicze, a także te z czasów Świdnickiego Lipca.

W ostatnich latach zbiory poszerzano m.in. o różne eksponaty z czasów PRL-u; powstał też symulator lotniczy, dzięki któremu każdy może poczuć się jak prawdziwy pilot. Od początku istnienia Strefa mieściła się na drugim piętrze Galerii Venus, ale to już przeszłość.

– Strefa Historii Miejskiego Ośrodka Kultury przeprowadza się do budynku przy ul. Wyszyńskiego 12, który jest własnością Gminy Miejskiej Świdnik – wyjaśnia Katarzyna Lis, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. – W budynku znajdował się wcześniej Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który po połączeniu z Centrum Usług Społecznych zmienił swoją lokalizację i zwolnił pomieszczenia. Takie rozwiązanie pozwoli przede wszystkim wyjść ze Strefą Historii w miasto poprzez lokalizację Strefy w samym centrum – przy placu Konstytucji 3 maja. W styczniu będziemy mogli zaprosić mieszkańców do nowej lokalizacji – dodaje K. Lis. (w)