Strefa rośnie w siłę

O dwóch inwestorów powiększy się Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Mielec na lubelskim Felinie. Zezwolenia na działalność uzyskały: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Parys” oraz Lubelskie Fabryki Wag „FAWAG”. Szykują się kolejne wielomilionowe inwestycje. Powstanie 50 nowych miejsc pracy. 
Lubelska podstrefa skupia już 50 firm. – Wartość zrealizowanych nakładów inwestycyjnych zbliża się do poziomu 1 miliarda zł, a liczba deklarowanych nowych miejsc pracy wynosi obecnie 1365 osób. W tym roku wydane zostały już trzy nowe zezwolenia na prowadzenie działalności, a spodziewamy się jeszcze co najmniej dwóch – mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta Lublin.
„Parys” to producent chemii i kosmetyków dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma planuje budowę zakładu produkcyjnego z liniami rozlewniczymi oraz technologicznymi do produkcji butelek wraz zapleczem. Powstanie też laboratorium badawczo-rozwojowe. Przedsiębiorstwo chce zainwestować 40 milionów złotych i utworzyć 30 nowych miejsc pracy.
Druga z firm, Lubelskie Fabryki „FAWAG” przenosi się na Felin z ulicy Łęczyńskiej. Wtopiona w przemysłowy krajobraz Lublina firma jest jedną z najstarszych w Europie produkującą wagi, urządzenia ważące i wyposażenia do nich.
Inwestycja zakłada budowę fabryki z zastosowaniem urządzeń dźwigowo-transportowych. Powstanie też dwukondygnacyjny budynek socjalno-biurowy. Przedstawiciel fabryki zadeklarował inwestycje rzędu 6 milionów złotych i utworzenie 20 nowych miejsc pracy.
Obecnie w SSE zatrudnionych jest ponad 2700 osób.BCH