Strzał w narkotyki

Blisko 8 kilogramów marihuany, amfetaminy i kokainy, broń na ostrą amunicję oraz 150 tys. zł w sejfie znaleźli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie w jednym z mieszkań w naszym mieście.


– Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie Lublina mogą znajdować się zabronione substancje. Aby je zweryfikować pojechali pod wskazany adres. W trakcie przeszukania mieszkania wynajmowanego przez 42-letniego mieszkańca Lublina kryminalni natrafili na środki odurzające i substancje psychotropowe. Ku zaskoczeniu funkcjonariuszy, były to całkiem sporej ilości narkotyki.

Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 6 kilogramów suszu marihuany, ponad kilogram amfetaminy, 700 gramów kokainy oraz blisko 60 tabletek ekstazy. Część tych substancji mundurowi znaleźli w torbie i lodówce, kolejną część – w sejfie – mówi podkom. Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli również broń palną załadowaną nabojami oraz kilkanaście nabojów. Zabezpieczona została także ukryta w sejfie gotówka w kwocie około 150 tysięcy złotych.

Kolejne porcje narkotyków kryminalni ujawnili w trakcie przeszukania adresu zameldowania 42-latka. Zarówno 42-latek, jak i 41-letni właściciel mieszkania, zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Mężczyźni zostali w piątek doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Dodatkowo 42-latek odpowie za nielegalne posiadanie broni. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara nawet do 12 lat więzienia. Sąd wobec podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here