Strzec małych i seniorów

„Znani i lubiani o bezpieczeństwie” – pod takim hasłem rozpoczęły się w Świdniku spotkania z zakresu profilaktyki bezpieczeństwa.
Taką akcję zainicjowała Straż Miejska w Świdniku, zapraszając do współdziałania placówki oświatowe i Miejski Ośrodek Kultury. Honorowy patronat nad programem objął burmistrz.
Program dedykowany jest młodym i seniorom.– Byliśmy już w Szkole Podstawowej nr 5, będziemy też w kolejnych placówkach, które będą zainteresowane zajęciami – mówi Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdniku. Dzieci z „piątki” poznały sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz uczyły się bezpiecznych nawyków.
Drugi blok tematyczny dotyczyć będzie zagrożeń związanych z wyłudzeniami pieniędzy od osób starszych, podstępnym wejściem do domu i mieszkania itp. – Chcemy uświadomić seniorom, jakimi sposobami mogą dopomagać własnemu bezpieczeństwu. Nie bez przyczyny rozpoczynamy spotkania w okresie przed świętem zmarłych i dalej, czyli Bożym Narodzeniem – dodaje komendant.

Uczestnicy programu zdobędą wiedzę, jak się zachować w określonych sytuacjach, kogo powiadomić, jak współpracować z organami ścigania. Informacje te przekaże Mariusz Sokołowski, przez ostatnich kilkanaście lat rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji.
Pierwsze spotkanie zaplanowano na 11 października 2016 roku o godzinie 10 w kinie „Lot” w Świdniku. CH