Strzelał Dragon…

16-19 maja w Bydgoszczy, a wcześniej (25-28 we Wrocławiu), zawodnicy chełmskiego Dragona walczyli na kolejnych rundach Pucharu Polski w strzelectwie.

We Wrocławiu swój rekord życiowy w karabinie dowolnym leżąc pobiła Magdalena Błażejewska, strzelając zresztą najwięcej z całej ekipy obecnej na tych zawodach. Jednak na uzyskanie III klasy sportowej w konkurencji karabinu dowolnego trzy postawy było wtedy za wcześnie. Magdalena klasę zdobyła w Bydgoszczy, przy okazji z zapasem kilkunastu punktów.

Aleksandra Wawron pochwalić się może nowym rekordem życiowym w konkurencji karabinu dowolnego trzy postawy – 1105 punktów, jednak równie dobrze wypadła w Bydgoszczy w karabinie pneumatycznym – 606 punktów. Michał Nowosad, Maciej Nowosad oraz Bartosz Kaniewski strzelili równo i na poziomie, przez co również zyskali kwalifikacje na mistrzostwa swoich kategorii wiekowych.

Jednak prawdziwie zaskoczył Damian Siedlecki, strzelający od początku tego roku jako junior. Wynikiem 598,7 pkt uplasował się w Bydgoszczy na 9 pozycji w konkurencji karabinu pneumatycznego. Do finału zabrakło jedynie 1,1 punktu. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here