Strzelanina w Hannie

Piłkarze Bugu Hanna po zwycięstwie na inaugurację rundy wiosennej z Opolaninem, w sobotę chcieli sprawić kolejną niespodziankę, tym razem w meczu z liderem. Chcieć nie znaczy jednak móc.

Do spotkania z głównym kandydatem do awansu do III ligi gospodarze, zajmujący ostatnie miejsce w tabeli przystąpili niemal w identycznym składzie, jak do starcia z Opolaninem. Jedyną zmianą było pojawienie się w wyjściowej „11” za Dominika Dąbrowskiego Jakuba Gisia, który przed tygodniem pauzował za kartki. Sobotniego meczu zawodnicy beniaminka miło wspominać nie będą. Podopieczni trenera Łukasza Gieresza już dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi sprawili im śmigusa-dyngusa, wbijając aż 12 goli!

Po 25. minutach Świdniczanka prowadziła już 6:0! – Z siedmiu oddanych strzałów rywale zdobyli sześć goli, z czego aż cztery po błędach, na które przed meczem uczulałem swoich zawodników – mówi Łukasz Jankowski, trener Bugu. – Wiedząc, jak grają rywale mieliśmy podwajać piłkarzy w bocznych sektorach. To stamtąd płynęło największe zagrożenie. Cóż, zagraliśmy zbyt bojaźliwie. Wyszliśmy na to spotkanie przestraszeni i przemotywowani – dodaje szkoleniowiec zespołu z Hanny.

Jedynego gola dla gospodarzy w 52. minucie po ładnej, zespołowej akcji i podaniu Tamira Nurlanova zdobył Adam Wiraszka.W zespole gości warto odnotować hat-tricka Dawida Wójcika. 24-latek zdobył trzy bramki między 19., a 23. minutą! (bas)

Bug Hanna – Świdniczanka 1:12 (0:7)

Bug: Haponiuk (46 Perdun) – T. Nurlanov, Borkowski, Semianczuk (46 Naumiuk), Adamiec, Masztaleruk (46 Sawicki), Janczuk (46 Tarasiuk), Wiraszka, J. Wójcik (60 Fabrika), Chwedoruk (46 Dąbrowski). Trener: Łukasz Jankowski.

Bramki: 0:1 Pielach 9 z karnego, 0:2 Paluch 13, 0:3 D. Wójcik 19, 0:4 D. Wójcik 21, 0:5 D. Wójcik 23, 0:6 Skoczylas 25, 0:7 Paluch 37, 0:8 Zuber 47, 1:8 Wiraszka 52, 1:9 Paluch 54, 1:10 Janczarek 81, 1:11 Szymala 89, 1:12 Kotowicz 90.

Pozostałe mecze 17. kolejki w gr. 1:

Opolanin – Motor II Lublin 3:2 (Jakimiński 25, Lipiński 34, Sobstyl 55 – 75, 90) * Górnik II Łęczna – Powiślak Końskowola 0:1 (Zdunek 90) * Lewart Lubartów – Stal Poniatowa 2:4 (Najda 58, Żelisko 65 – Poleszak 25, Gąsiworowski 69, Juchna 72, Parada 90+) * Huragan Międzyrzec Podlaski – Orlęta Łuków 4:1 (Chmielewski 9, Komar 15, Śledź 36, Goździołko 62 – Kierepka 57)

1. Świdniczanka 17 43 67-8
2. Stal 17 35 39-15
3. Huragan 17 34 40-15
4. Lewart 17 32 35-20
5. Motor II 17 29 40-34
6. Powiślak 17 22 33-33
7. Górnik II 17 18 27-25
8. Opolanin 17 15 23-49