Studenci-seniorzy już na wakacjach

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Siennicy Różanej zakończyli w sobotę ósmy rok kształcenia.

Ze względu na nieobecność prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Anny Fornal spotkanie poprowadził Dariusz Turzyniecki, sekretarz gminy Siennica Różana i koordynator działań Uniwersytetu. W zakończeniu roku akademickiego studentów seniorów wziął też udział wójt Leszek Proskura.

Turzyniecki przypomniał o najważniejszych wydarzeniach roku akademickiego 2018/2019, w których brali udział seniorzy, np. o spotkaniach z ciekawymi ludźmi (prof. Andrzejem Dąbrowskim, prof. Markiem Siomą, czy pilotem Ryszardem Haciem), o zajęciach malarskich pod kierunkiem Sylwii Kiełbasy, zajęciach komputerowych z Pawłem Dołhanem, lektoracie z języka angielskiego z Żanetą Kucharską, czy nauce zumby z Justyną Mochniej.

Uczestnicy UTW w Siennicy Różanej brali też czyny udział w uroczystościach, widowiskach i koncertach na terenie gminy, ale nie tylko (np. na koncercie zespołu śpiewaczego „Melodia” z Gminnego Ośrodka Kultury w Siennicy Nadolnej, grupa słuchaczy wyjeżdżała też do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na koncert „Nie zginęła” oraz koncert symfoniczny do Filharmonii Lubelskiej).

Po części oficjalnej, pełni radości i humoru słuchacze UTW bawili się do północy przy śpiewie i muzyce pana Tadzia. Przygotowanie sali i część kulinarną zapewniły panie z KGW w Siennicy Królewskiej Dużej. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here