Stulecie podstawówki

Pierwsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedliszczu zasiedli w jej ławkach 100 lat temu. – Z tej okazji zapraszamy absolwentów, byłych pracowników i sympatyków szkoły do wspólnego świętowania – mówi dyrektor Bernarda Prażnowska.

Początek szkoły to rok 1916. Drewniany budynek przy ul. Szkolnej w Siedliszczu. Osiem lat później uczniów ulokowano w dworku Węglińskich. I tam placówka działała aż do 1997 roku. Wtedy szkołę przeniesiono do nowego budynku przy ul. Bałasza, który do dzisiaj służy uczniom.
– Chcemy ocalić od zapomnienia to, co w szkole najlepsze, co wywołuje najmilsze wspomnienia, łączy pokolenia i współtworzy historię Siedliszcza – mówią uczniowie. Dlatego 17 listopada organizują jubileusz, połączony z obchodami dnia patrona. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9 mszą św. w kościele parafialnym w Siedliszczu. Po niej uczestnicy przemaszerują do szkoły.
Uczniowie z tej okazji przygotowują wystawy związane z historią placówki, tablicę upamiętniająca oraz widowisko artystyczne. Zwieńczeniem uroczystego apelu, a także spotkań absolwentów z kadrą pedagogiczną, będzie publikacja, która opisuje historię szkoły, zawiera wspomnienia oraz kolekcję zdjęć. (mg)