Stypendia dla sportowców

Prezydent Chełma Jakub Banaszek przyznał stypendia za osiągnięcia sportowe w 2020 r. Na liście dominują zawodnicy Cementu Gryf i Agrosu Chełm.

Stypendia dla chełmskich sportowców przyznawane są od kilkunastu lat. Na posiedzeniu 25 lutego komisja stypendialna oceniała sukcesy chełmskich sportowców za 2020 rok. Największy osiągnął Mikołaj Miszczuk, zawodnik UKS Tempo Chełm, który w ubiegłym roku został wicemistrzem Europy do lat 22 oraz mistrzem Polski seniorów w siatkówce plażowej. Dostał stypendium w wysokości 500 zł.

Najlepsza chełmska zapaśniczka Katarzyna Krawczyk, ubiegłoroczna mistrzyni Polski seniorek otrzymała 450 zł. Po 390 zł dostali: Szymon Szymonowicz z Cementu Gryf Chełm za wicemistrzostwo Polski seniorów i mistrzostwo Polski juniorów w zapasach, jego klubowa koleżanka Anna Król za młodzieżowe mistrzostwo Polski oraz brązowy medal mistrzostw Polski seniorek, Łukasz Bańka – lekkoatleta Agrosu Chełm za pierwsze miejsce w mistrzostwach Polski w wielobojach i sztafetach, w biegu sztafetowym 4×400 m mix oraz Paulina Zielińska, zawodniczka Agrosu, za zajęcie pierwszego miejsca w mistrzostwach Polski sztafet 4×400 m mix, drugie miejsce w sztafecie 4×200 m oraz trzeciego w sztafecie 4×100 m.

Stypendia w wysokości po 250 zł miesięcznie otrzymały zawodniczki Cementu Gryf Chełm: Daniela Tkachuk za mistrzostwo Polski juniorek w zapasach, Wiktoria Kamela za złoty medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Monika Dadas i Danuta Lisiewicz za złoto w mistrzostwach Polski juniorek młodszych. Stypendium w takiej samej kwocie przyznano też Remigiuszowi Zazuli z Agrosu za pierwsze miejsce w mistrzostwach Polski w wielobojach i sztafetach w kategorii seniorów oraz trzecie miejsce w mistrzostwach Polski do lat 18.

Po 200 zł otrzymały z kolei dwie lekkoatletki Agrosu, Sylwia Ciupek za drugie miejsce w mistrzostwach Polski w sztafetach i wielobojach w biegu 4×200 m oraz trzecie miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Polski w biegu 4×100 m i Izabela Jastrząb za drugie miejsce w mistrzostwach Polski w wielobojach i sztafetach w biegu rozstawnym 4×200 m w kategorii senior i trzecie miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Polski w biegu rozstawnym 4×100 m również w kategorii senior.

Komisja nie uwzględniła 16 zgłoszonych wniosków: po jednym z Ludowo-Uczniowskiego Klubu Sportowego w Chełmie i Miejskiego Klubu Sportowego „II LO” w Chełmie, trzynastu z Cementu Gryf i jednego zawodnika niezrzeszonego. Stypendia przyznawane są na 12 miesięcy. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here