Stypendia dla utalentowanych

W uroczystości wręczenia stypendiów uczestniczyło czworo z sześciorga wyróżnionych uczniów. Pozostałej dwójce zostaną one dostarczone.

Sześcioro uczniów z chełmskich szkół średnich dostało stypendia z Fundacji „Młode Talenty”. Stypendyści to przedsiębiorcze, wszechstronne osoby, które mimo młodego wieku już mają na koncie ważne osiągnięcia.

Nie brakuje im zapału, są zdolni, ambitni i wyróżniają się w gronie rówieśników. Sześcioro takich uczniów-perełek z chełmskich szkół średnich otrzymało w ubiegłym tygodniu stypendia ufundowane przez Fundację „Młode Talenty” z Chełma. Stypendyści przez pięć miesięcy będą otrzymywali miesięcznie po 200 zł. Dyplomy i listy gratulacyjne wyróżnionym wręczał podczas uroczystości w „Galerii Atelier” poseł Grzegorz Raniewicz, jeden z założycieli Fundacji „Młode Talenty”. Fundacja powstała w 2008 r., aby wspierać uzdolnioną młodzież.

Dotychczas stypendia otrzymało już około 300 uzdolnionych młodych osób. Wśród stypendystów jest Agnieszka Borysiuk, uczennica II LO w Chełmie, która oprócz bardzo dobrych wyników w nauce jest skupiona na pomocy osobom chorym i potrzebującym. Agnieszka bierze udział w akcjach charytatywnych. Była wolontariuszką w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stypendystką Fundacji „Młodych Talentów” została też inna uczennica II LO – Aleksandra Osoba.

Ola ma świetne wyniki w nauce, ale również znaczące osiągnięcia w ciekawych dyscyplinach sportowych – halowej piłce nożnej oraz unihokeju. Kolejna z wyróżnionych uczennic to Magdalena Steć (I LO Chełm), oprócz bardzo dobrych ocen jest zwyciężczynią ogólnopolskiego konkursu „Ideathon” w kategorii edukacja i szkolnictwo wyższe, a także konkursu recytatorskiego na szczeblu wojewódzkim.

Stypendystą Fundacji „Młode Talenty” został też Igor Shepetun – uczeń IV LO w Chełmie, który uczestniczy w licznych przedsięwzięciach artystycznych jako aktor, lektor. Drugą jego pasją są zapasy. Był wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia w tej dyscyplinie. Fundacja wyróżniła też Nikolę Jurek z IV LO, która oprócz wysokiej średniej ocen ma wybitne zdolności lingwistyczne. Jej „konikiem” jest język angielski. Z kolei Aleksandra Konieczna z I LO została doceniona m.in. za zwycięstwo w olimpiadzie z języka rosyjskiego na szczeblu międzynarodowym, ale też za świetny występ w konkursie „Mam Talent”, organizowanym w swojej szkole.

Fundacja „Młode Talenty” oprócz wspierania zdolnej młodzieży kilka lat temu rozszerzyła swoją działalność. Pomaga organizacyjnie rodzicom chorych dzieci w zbieraniu pieniędzy na leczenie ich pociech. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here